TOP 3: Září víc, než se čekalo. Největší překvapení v probíhající sezoně Premier League


Nejvyšší anglická soutěž má řadu hvězd, od kterých se konstantně skvělé výkony čekají, ale jsou tady tací, co se jim minimálně rovnají, avšak nečekalo se, že tomu tak může být.

3. Loïc Remy

Newcastle měl velmi slabý úvod sezony. Co se týče střílení branek, patří v Premier League do průměru (jen devět klubů v celé lize vstřelilo méně gólů), přesto je Loïc Remy druhý nejlepší střelec soutěže.

Za zápas se dostane francouzský útočník v průměru třikrát do zakončení, během 9 zápasů nastřílel 7 branek a přidal jednu asistenci, to znamená, že se přičinil o víc jak polovinu branek Newcastlu.

To je ofenzívní podpora, za níž může Alan Pardew děkovat bohu, bez něj by těžko jeho tým hrál v té lepší polovině tabulky. A přestože se o schopnostech Remyho vědělo a ví, až taková produktivita se od něj nečekala.

2. Dejan Lovren

Nebál bych se chorvatského obránce označit jako prozatím nejlepšího stopera celé Premier League. Obrovský podíl nese na tom, že je Southampton nejméně inkasujícím klubem v lize.

Čtyřiadvacetileté zjevení letošní sezony je na jednu stranu neskonale precizní v bránění, ale zároveň udělalo 0,8 faulu za utkání. Hraje tedy velmi čistě. Lovren mimo to patří ke špičce v zachycování míčů, letos už odhadnul 27 přihrávek soupeřů.

Z pozice stopera si připsal také jeden gól, který znamenal tři body proti Liverpoolu. K remíze 1:1 proti Manchesteru United zase přispěl asistencí.

1. Aaron Ramsey

O obrovském potenciálu velšského záložníka se vědělo dávno, ale že bude po jedenácti kolech druhým nejlépe hodnoceným hráčem v celé lize, to nemohl čekat asi nikdo. Svou výkonností dokonce zastínil super posilu Mesuta Özila.

Mimo to, že Ramsey odvádí ve středu pole spoustu černé práce, stíhá střílet góly (6) a přihrávat na ně (4). A je v tom tak moc dobrý, že je šestý nejlepší střelec ligy a dokonce vůbec nejlepší nahrávač. Druhý nejlepší je v odebírání míčů (4,8 zákroků za zápas).

A i díky Ramseyho je záloha Arsenalu tak skvělá, když se přičte výtečný Rosický, hvězdný Özil, neustále se zlepšující Wilshere, dostáváme jednu z nejlepších záloh v celé lize.