TOP 5: Hráči, kterým nejvíce poklesla jejich hodnota, a mohou brzy přestoupit


Lednové přestupové období je momentálně v plném proudu. Během úvodních deseti dní, po jeho otevření, se narodilo již několik zajímavých přestupů, jako například hostování Torrese v Atlétiku Madrid či odchody Shaqiriho s Podolským do Interu Milán.

Další budou zcela jistě následovat. Mohou to být například ti hráči, kteří v poslední době ztratili své výsadní postavení v klubu či přišli o top formu, ale v Evropě je o ně stále velký zájem.

A zde je žebříček top deseti hráčů, kterým výrazně poklesla jejich hodnota, a jsou spojování s přestupem:

Petr Čech

Cena k 1.1.2014: 25 milionů eur

Nynější cena: 17 milionů eur

Pokles o: 32%

Je jasně zřejmé co stojí za tak výrazným poklesem ceny Petra Čecha. Po příchodu Thibauta Courtoise se stal v Chelsea brankářskou dvojkou, začal vysedávat na lavičce a stále se spekuluje nad jeho přestupem. Zájem má mít AS Řím, Arsenal či Liverpool, není ale vyloučeno, že se český brankář bude dále prát v londýnském klubu o post jedničky, a nabídky tedy odmítne.

Image and video hosting by TinyPic

Stephan El Shaarawy

Cena k 1.1.2014: 27 milionů eur

Nynější cena: 18 milionů eur

Pokles o: 33%

Dvaadvacetiletý italský reprezentant sice stále patří mezi největší fotbalové talenty současnosti, ale jeho výkonnostní propad je v posledních měsících velmi výrazný. V letošní sezoně vstřelil během 13 zápasů pouze jediný gól – na ten navíc čekal neúnosných 622 dní (za tak dlouhé čekání mohou krom výkonnosti i zdravotní potíže). Výsledek je takový, že se vedení AC Milán nebrání jeho prodeji. Dokonce se spekulovalo nad výměnou za Immobileho do Dortmundu. 

Image and video hosting by TinyPic

Dani Alves

Cena k 1.1.2014: 20 milionů eur

Nynější cena: 12 milionů eur

Pokles o: 40%

Za pokles ceny brazilského reprezentanta může především fakt, že mu na konci sezony vyprší v Barceloně smlouva. A protože své působení ve Španělsku nehodlá Dani Alves prodlužovat, stává se na přestupovém trhu velmi horkým zbožím. Zájem má mýt celá řada klubů od Liverpoolu či Arsenalu až po Bayern nebo Juventus.

 Ezequiel Lavezzi

Cena k 1.1.2014: 26 milionů eur

Nynější cena: 20 milionů eur

Pokles o: 23%

Výkonnostní pokles, nejisté místo v základní sestavě a údajná touha opustit klub (prý úmyslně nedorazil na trénink). To všechno sráží Lavezziho cenu a zvedá zájem ostatních klubu. A zájemců je o útočníka PSG mnoho: Valencia, Juventus či Inter. Vyloučen údajně není ani návrat do Neapole. 

Image and video hosting by TinyPic

Nemanja Vidić

Cena k 1.1.2014: 15 milionů eur

Nynější cena: 4,5 milionů eur

Pokles o: 70%

V minulosti patřil mezi nejlepší stopery světa. V dresu Manchesteru United si užil spoustu slávy a vyhraných trofejí, ale v posledních letech kariéra srbského tvrďáka uvadá. V Interu Milan, kam přestoupil z United v létě, se mu vůbec nedaří. Obrana milánského klubu patří v Itálii mezi nejhorší a svůj podíl viny na tom má i Vidić. Není proto divu, že se spekuluje nad jeho odchodem. Zájem prý má turecké Fenerbahce.