Top 5: Jsou dostupní a velmi žádání. Útočníci, kteří přes léto můžou změnit dres


Michu

Ve Swansea City se ze Španěla stala během jediného roku hvězda. Sedmadvacetiletý útočník střílel branky na počkání a na konci sezony v Premier League skončil na čísle 18. Anglická liga mu očividně sedí a ke vší úctě k Swansea nabídku z většího klubu by těžko odmítal. Zájem již prý hlásí například Arsenal.

Henrik Mchitarjan

Ano, Šachtar Doněck má jméno, ale co si budeme povídat, Ukrajina nepatří k evropské špičce, takže vábení předních klubů například z Premier League by Mchitarjan vyhodnotil pozitivně. A že zájem o čtyřiadvacetiletého střelce je. Talent má veliký, letos nastřílel pětadvacet branek a neztratil se ani na evropské scéně. Kolem Arménce momentálně krouží City, Chelsea a Barcelona.

Christian Benteke

Silný, vysoký, technicky zručný s míčem u nohy a skvělý zakončovatel. To jsou přednosti středového útočníka jak hrom. Dvaadvacetiletý Belgičan ohromil svou kvalitou Premier League, když v průměrné Aston Ville skoupé na střílení branek nasázel 19 gólů a skončil čtvrtý mezi střelci ligy. Potencionálních zájemců je spoustu, ale cena Bentekeho bude velmi vysoká.

Edin Džeko

Bosenský dlouhán je bez diskuzí velmi kvalitní útočník, ale v City to nikdy neměl snadné. Pořád byl v útoku někdo jiný, kdo měl přednost. V letošní sezoně toho konečně odehrál víc než dříve a to především kvůli odchodu Balotelliho a ztroskotaných plánů Manciniho na přivedení nového, hvězdného útočníka. Během dvaatřiceti zápasů nastřílel Džeko 15 branek a zájem o něj v létě bude veliký. Hovoří se o Chelsea nebo Dortmundu.

Gonzalo Higuaín

V životopisu má pětadvacetiletý Argentinec zapsaný jeden podstatný údaj: šest let praxe v předním klubu z Madridu. A že se mu bude tato informace od léta hodit – ve španělském mužstvu totiž končí a hledá si nové angažmá. Higuaín sice neprožil zcela zázračný rok, ale určitě patřil k těm lepším. Nasázel 16 branek a přidal pět asistencí. Následkem Mourinhovi práce zkvalitnil Higuaín svou hru i mimo šestnáctku i bez toho by však o zájem nouzi neměl – před sebou má minimálně dalších sedm let na špičkové úrovni. Největším zájemcem o jeho služby je momentálně Juventus.