TOP 5: Nejlepší přestupy anglické Premier League


Letní přestupové období je za námi, pojďme se společně podívat na nejlepší přestupy anglické Premier League, kde se toho tradičně událo nejvíce a kluby utrácely, co jim peněženky stačily. V tomto článku se zaměříme na pět největších přestupů celého léta. Jedná se o hráče, kteří přišli do anglické ligy, nikoliv ty, co odešli.

Anglické kluby utratily za nové akvizice celkem 762 milionů eur, což je téměř totožné číslo jako v loňském roce. Na přestupech naopak vyinkasovali milionů 275.

Nejvíce utratil za posily Tottenham (127 milionů eur), ale protože inkasoval za Balea 100 milionů (mimo to Spurs prodali dalších pět hráčů) skončil ve výsledku v mírném plusu. Naopak City prodalo jen Téveze se Sinclairem, takže je ve výsledku v minusu 104 miliony eur, nakoupilo totiž za 116 milionů.

5. Willian Borges (z Anži Machačkala do Chelsea)

Chelsea se několikrát snažila přivést Williana ze Šachtaru Doněck. Nepovedlo se, ale nyní to přece jen vyšlo, a to malou oklikou. Technicky vytříbeného Brazilce se potřebovala z ekonomických důvodů rychle zbavit Anži Machačkala.

Hráč sice prošel zdravotní prohlídkou v Tottenhamu, ale nakonec se nechal „ukrást“ Chelsea. Vedle Oscara, Hazarda a Maty další fantastický záložník, kterému míč říká pane. Jen aby příchod Williana neodskákal posledně jmenovaný.

4. Erik Lamela (z AS Řím do Tottenhamu)

V Argentině se dívají na Erika Lamelu jako na snad největší mladou naději v zemi. Ne náhodou se má stát jednadvacetiletý záložník náhradou za Garetha Balea. Úkol je to těžký, ale pro Lamelu splnitelný.

Neskutečně rychlé křídlo je velmi gólové. V loňské sezoně nastřílel Lamela, během pětatřiceti zápasů, patnáct branek. Dokáže hrát i ve středu hřiště, kde je schopen rozdávat gólové přihrávky.

3. Roberto Soldado (z Valencie do Tottenhamu)

Tottenham hrozně moc potřeboval kvalitního, gólového útočníka na hrot. A ze všech klubů v Premier League (hledajících útočníka) se povedlo Spurs přivést toho nejlepšího. Soldado přišel jako nejlepší střelec španělské La Ligy – pomineme-li extratřídu Messiho s Ronaldem.

Dlouhé roky držel svými góly nad vodou Valencii, teď tak činí v Tottenhamu. Dvakrát se trefil a dvakrát zařídil tři body. Jednu „nevýhodu“ Soldado přece jen má, pro „Kohouty“ bude až příliš nepostradatelný.

2. Marouane Fellaini (z Evertonu do Manchesteru United)

Stejně jako Wenger se rozhodl i Moyes čekat do posledních hodin. A ve výsledku dosáhnul svého. Hlavním cílem bylo přivést velkou kvalitu do středu hřiště, což se maximálně povedlo. Marouane Fellaini skvělé ovládá kompletně celý střed pole. Dokáže zahrát stejně dobře na postu defenzívního záložníka, jako na pozici těsně pod hrotem.

Po pěti sezonách v Premie League odpadají starosti s aklimatizací, Fellaini může okamžitě naskočit do základní sestavy United. Zná se skvěle s Moyesem, vždyť pod ním roky hrál, navíc je ve výtečném věku - v pětadvaceti by měl mít to nejlepší před sebou.

1. Mesut Özil (z Realu Madrid do Arsenalu)

Koho by pár desítek hodin před koncem přestupového období napadlo, že nejlepší a nejdražší přestup v celé Premier League udělá letos Arsenal? Tentokrát se Wengerovi čekání do poslední možné chvíle maximálně vyplatilo. Dokázal si totiž vyčíhnout jednoho z nejlepších tvůrců hry na světě.

Mesut Özil by se měl stát v londýnském kádru tím pravým vůdcem a tahounem, který v posledních letech Arsenalu tak moc chyběl. Vzhledem k tomu, že je německému reprezentantovi teprve čtyřiadvacet let, bude ho navíc výkonnostní vrchol s největší pravděpodobnosti teprve čekat.

Arsenal tak získal nesmírně kvalitního, hotového a stále velmi perspektivního hráče, který je zvykly snad na ten největší tlak - hrát za Real Madrid. Özil je rozdílový hráč, Arsenalu nesmírně pomůže. Nejlepší nákup léta.