Top 5 událostí sobotní Premier League: Vstřelil Pellè nejkrásnější gól letošní sezony?


1. Rooneyho zkrat proti West Hamu

Wayne Rooney byl odjakživa velký bouřlivák. Několikrát se nechal během své kariéry velmi hloupě vyloučit, ale v současnosti prohlašoval, že dozrál a podobné zkraty od něj již neuvidíme.

Proti West Hamu nakopnul Stewarta Downinga, za což dostal naprosto oprávněnou červenou kartu. Tím jednak popřel svá slova, ale především vystavil Manchester United nepříjemné situaci. Hrát za stavu 2:1 více než půlhodinu o deseti není zrovna ideální stav.

Fanoušci po utkání rozvířili otázku, zda je zrovna Rooney tím pravým kapitánem pro United, a zda by nebylo lepší mu tuto pravomoc odebrat. 

Rooney Straight TERRIBLE FOUL Red Card... by bbdwebtv

Čtěte také: Alonso rozdal 142 úspěšných přihrávek

2. Jagielkova dokonalá střela v derby

Liverpool byl v derby lepším týmem. Po Gerradově krásné trefě z přímého kopu také zaslouženě vedl a to až do nastaveného času. O to víc dechberoucí bylo vyrovnání po úžasné trefě svátečního střelce Jagielky.

Ten napálil v 92. minutě volej z 30 metrů o břevno do pravého horního rohu.

Manažer Liverpoolu Brandon Rodgers po utkání jen hlesnul, že něco podobného si jeho tým nezasloužil.

Stoper Evertonu celou situaci popsal následovně:

„Když se míč ke mně vrátil, tak jsem si řekl, že ho z první nakopnu. Naštěstí to tam spadlo.“

Čtěte také: Kroos měl přestoupit k United..co se pokazilo?

3Pelleho zřejmě nekrásnější trefa v kariéře

Od Southamptonu se všeobecně čekala mizerná sezona, když během léta odešla z klubu většina opor ze základní sestavy. Opak se však stává pravdou. „Svatí“ jsou v tabulce po šestém odehraném utkání na druhém místě.

Svůj podíl na úspěšném vstupu do sezony má i Ital Pellè, který dostal za úkol nahradit Lamberta. V Premier League stačil již nastřílet 4 branky, čímž se v tabulce střelců dělí s Agüerem o třetí příčku.

A vůbec nejsenzačnější moment předvedl v sobotu proti QPR. Zády brance si míč nahodil do vzduchu a z voleje poslal balon akrobaticky za záda Greena. Šlo navíc o vítězný gól.

Čtěte také: Lampard sestavil svou ideální 11ku

4. Přímák Gerrarda proti Evertonu

 Gerrard byl pravděpodobně nejlepším hráčem na hřišti. 91% úspěšnost přihrávek. Pět příkladných obranných zákroků a jeden krásný gól. Kdyby jen byl vítězný..

..“Jsme zklamaní. Jsme si vědomi toho, že se musíme zlepšit. A to se také stane,“ komentoval kapitán Liverpoolu srovnání Jagielky po skončení utkání.

5. Fanoušci v derby mezi Arsenalem a Tottenhamem

Škádlení příznivců obou znepřátelených táborů neodmyslitelně patří ke každému derby. Ti z tábora Tottenhamu si vzali na paškál hvězdu Arsenalu Mesuta Özila, když parodovali jeho velké a vypouklé oči za pokřikování posměšků na jeho adresu:

Image and video hosting by TinyPic

V opačném táboře pro změnu zaujal příznivec, který si pro utkání navléknul kapitánskou pásku, za což vyinkasoval všeobecný výsměch:

Image and video hosting by TinyPic

Kurzy na Premier League naleznete zde.