TOP 5+1: Nejzajímavější dresy národních týmů pro EURO 2016


K dispozici jsou téměř všechny sady nových dresů reprezentačních týmů, které se zúčastní příští rok Eura ve Francii. Nové dresy představily také země, na které teprve čekají barážové boje. Návrhu je na koukání tedy víc než dost, níže uvedený seznam, ale vypichuje ty, které jsou ze všech variant nejzajímavější:

Belgičané se inspirovali cyklisty

Zatímco domácí dresy Belgičanů představují klasický design s tradičními barvami Red Devils, ty venkovní se inspirují cyklistickými trikoty. Belgičané mají spoustu skvělých a v zemi populárních cyklistických závodníků, takže dýmově modrou s proužky v národních barvách na hrudi vzdávají cyklistům holt a doufají v podobné úspěchy na turnaji.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Německo bude hrát s oboustrannými dresy

U domácích dresů zůstali Němci věrní klasice, ale u druhé sady se mírně zpustili. Navrhli oboustranné dresy, které se inspirují, jak tvrdí designéři, pouličním fotbalem. Poté, co se dres obrátí, tak je fosforově zelený a nápisem na hrudi k pouličnímu fotbalu odkazuje. 

Image and video hosting by TinyPic

Italům to bude slušet

Nutno říct, že venkovní dresy Italů jsou opravdu velmi elegantní. Bílým dresem se svisle táhne pruh složen z národních barev, na hrudi se hrdě prsí znak italské reprezentace a modré pruhy na ramenou jsou lemovaný decentními zlatými pruhy. Opravdu krása.

Image and video hosting by TinyPic

Rusko ve vínově zlaté

Vínová barva jde se zlatou dohromady, čehož je důkazem i domácí dres ruské reprezentace. Zvláštností dresu je to, že je celý potiskly znaky Ruského fotbalového svazu.

Image and video hosting by TinyPic

Španělsko odmítlo stereotyp

Domácí dres Španělu zůstal tradičně celý červený, ale ten venkovní bílý doznal zajímavých změn. Tou nejvýraznější je trojúhelníkový potisk v různých odstínech červené a žluté, který se nese téměř přes celou přední část dresu.

Image and video hosting by TinyPic

Nejpovedenější dresy? Zřejmě venkovní od Švédů

Švédové se musí o postup na EURO ještě poprat v barážových bojích, ale nové venkovní dresy již navržené mají. Ty jsou dokonalým opakem domácích výrazně žlutých dresů, dominuje jim totiž tmavě modrá a šedivá barva.  

Image and video hosting by TinyPic