TOP 8 událostí fotbalového víkendu: Fantastický volej, pivní oslava či 9 trefa brankáře


1. Keaneův fantastický volej a rekord MLS

Robbie Keane se podíl na vítězství (3:0) Los Angeles Galaxy nad Torontem FC dvěma brankami. Druhý gól irského reprezentanta patřil mezi nejkrásnější trefy víkendu. Vysoký míč kolegy DeLaGarza uklidil z první do pravého spodního rohu.

Trefa to byla tak fantastická, že se obešla i bez gólové oslavy samotného aktéra, který jen zkameněle zůstal stát. Ještě větší hodnotu dodává trefě skutečnost, že díky ní překonal Landon Donovan rekord MLS. Připsal si totiž 136 asistenci.

A pokud se divíte tomu, že centr na Keaneovu kopačku posadil DeLaGarza, pak je třeba dodat, že v americké MLS se mohou započítávat i druhé asistence. 

2.  Strkanice manažerů během londýnského derby

José Mourinho a Arséne Wenger patří mezi nejvíce znepřátelené trenéry ve světovém fotbale. Notoricky známé jsou jejich slovní přestřelky a časté popichování až urážky. Během nedělního utkání mezi Chelsea a Arsenalem posunul francouzský manažer úroveň nepřátelství o další úroveň výše, když neudržel nervy a strčil do Mourinhova hrudníku. Celou situaci doprovázely nadávky a nevraživé pohledy.

Čtěte také: Srovnání Welbecka a Costy [INFOGRAFIKA]

3. Chris Wood z Leicesteru se zachoval jako opravdový gentleman

Australský útočník Chris Wood během rozcvičky napálil míč do hlediště. Ke vší smůle trefil kelímek s čajem, který třímal ve svých rukou postarší fanoušek Leicesteru. Chris Wood situaci neignoroval a vydal se muži potřást rukou a za svou nešikovnost se omluvil.

(Celý moment zřejmě sledoval manažer Leicesteru Pearson. Chrise Wooda totiž nechal celý zápas prosedět na lavičce náhradníků – holt příliš mizerná muška : ) )

Image and video hosting by TinyPic

NENECHTE SI UJÍT - NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

4. Fantastický Diego Costa. 9 zápasů 9 branek

Je dosti pravděpodobné, že po skončení letošní sezony bude José Mourinho líbat chodidla španělskému útočníkovi Costovi. V loňské sezoně bylo téměř nemožné spoléhat se v Chelsea od některého z útočníků na pravidelný přísun branek. Costa tento nedostatek splňuje v míře vrchovaté, stále si totiž udržuje průměr jedné vstřelené branky na utkání.

A pokud portugalský trenér opravdu poklekne, aby zlíbal Costovi nohy, pak bude muset přibrat i Fabregase, který svému krajanovi již přihrál na 4 trefy. 

Čtěte také: Souboj agentů Mendes vs Raiola - či 11ka by vyhrála

5. Alan Gordon z LA Galaxy oslavil vítězství pivem od fanoušků

V již zmíněném utkání Los Angeles Galaxy zvyšoval na konečných 3:0 dlouhán Gordon. Za krásnou ránu z 30 metrů, která zaplula k levé tyči, si vysloužil hned po skončení utkání pivo od svých fanoušků. To mu podala skupinka příznivců pod jedné z tribun.

Image and video hosting by TinyPic

6. Brankář Sao Paula Rogerio Ceni vstřelil již 122 gól v kariéře

Ceni je zjevení mezi světovými brankáři. Nejen že ve svých 41 letech stále špičkové chytá, ale nadále střílí jednu branku za druhou. V sobotu proti Gremiu proměnil v úvodu zápasu penaltu bez větších potíží a zaznamenal tak 122 branku ve své kariéře. V kalendářním roce 2014 to pak byla jeho devátá trefa.

Co by za takovou statistiku dala celá řada útočníků…

Čtěte také: TOP 5 událostí minulého víkendu v PL

7. Honda skóroval dělovkou z přímaku

Japonec Keisuke Honda má skvělou levačku, což dokázal v sobotním ligovém utkání proti Chievu. Přímý kop z pětadvaceti metrů proměnil záložník AC Milán naprosto suverénně. Míč měl razanci i přesnost. 

8. Přímaky umí i Wesley Sneijder

Po drtivé porážce od Arsenalu (1:4) udělal fanouškům Galatasarye radost nizozemec Sneijder. Jeho první trefa v letošní sezoně byla nejen velmi hezká, ale i za tři body.

Kurzy na fotbalová utkání naleznete zde.