TOP 8: Získá Liverpool na přestupu Balotelliho? Klady a zápory transferu


1. Balotelli příliš nezapadá do Rodgersovi filozofie

Kontrolovat a řídit tempo hry. To je základní charakteristika ofenzivního liverpoolského stylu. Aby toho mohli „Reds“ dosahovat musí hrát všichni hráči ve velkém tempu a je důležité, aby každý člen týmu pracoval na maximum. 

Balotelli je ale velmi náladový. Ať hrál kdekoliv, vždy byla jeho výkonnost velmi kolísavá. Jeden zápas pracuje příkladně, aby další dva jen odchodil.  Není na něj zkrátka spolehnutí, což je vzhledem k silně týmovému pojetí hry Liverpoolu problém. Až se začne čtyřiadvacetiletý Ital Rodgersovi otráveně ploužit po trávníku, zvládne ho zkrotit? Allegri, Mancini i Prandelli s tím měli velké problémy.

 Image and video hosting by TinyPic

2.  Liverpool získal kvalitu pro Ligu mistrů.

Ať je Balotelliho pracovní morálka jakkoliv, góly střílet na nejvyšší úrovni umí. Mistrovství světa, mistrovství Evropy, Liga mistrů – ve všech největších fotbalových soutěžích a turnajích „Super Mario“ síť rozvlnit vždy dokázal. Podobně osvědčeného střelce Rodgers pro letošní sezonu nutně potřebuje.

3.  Ital může ohrozit morálku a soustředěnost celého týmu

 Bez větších obtíží by šlo Balotelliho označit za nejproblémovějšího fotbalistu současnosti. Byl by to neskutečně dlouhý seznam, kdybychom se dali do vypisování všech větších či menších problémů, které stačil za svou stále relativně ranou kariéru vyrobit.

Potíže velmi pravděpodobně přijdou a budou odvádět pozornost od fotbalu jak Balotelliho, tak trenéra Rodgerse, který je bude muset řešit, což může mít dopad na celý tým.

Velké nebezpečí, vzhledem k tomu, že si na pohodě v šatně Rodgers zakládá.

4. Mario Balotelli prožil pravděpodobně nejlepší sezonu v kariéře

Statistiky mohou fanouškům Liverpoolu nalévat mnoho optimismu do žil. Nikdy se totiž účastník letošního mistrovství světa v Brazílii nepodílel na tolika brankách jako v uplynulém ročníku. Celkem nastřílel 14 gólů a připsal si 6 asistencí.

V průměru na utkání si Balotelli připsal 5,1 střel, na hrotového útočníka výbornou 1,1 klíčovou přihrávku a 1,9 úspěšných driblerských pokusů.

Opravdu povzbudivá čísla.

Image and video hosting by TinyPic

Od ligového debutu v milánském dresu (2013), nenastřílel žádný hráč v Serii A víc branek, než Mario Balotelli (26).

5. Super Mario zdržuje na tréninku…

Tréninky Liverpoolu se s příchodem Balotelliho pravděpodobně protáhnou, což mohou nést současní členové kádru hodně nelibě. Mario má k rozlišovákům vybudovaný velmi negativní postoj a často s nimi zápolí.

6.  …ale umí střílet góly tzv. „navíc“

Velmi kvalitní exekutor přímých kopů a střel ze středních a delších vzdáleností. Takových v Liverpoolu mnoho nemají, kór po odchodu Suáreze, který přímáky ovládal. 

7. Anglie není jeho neoblíbenějším místem pro život

Na otázku, co mu na životě v Anglii nejvíc vadí Balotelli odpověděl:

„Na prvním místě tisk.“ – Vzhledem k tomu, že se v novinách objevoval až nezdravě často, se není čemu divit.

„Počasí.“ – Pro člověka s ghanskými kořeny, který strávil podstatnou část života v teplé Italii, musí být sychravá Anglie trestem.

„Jídlo.“ – Komu anglická kuchyně chutná, krom Angličanů?

„Způsob jízdy.“ – Volant na opačné straně je pro Balotelliho stejným problémem jako pět otvorů v rozlišováku.

8. Balotelli baví fanoušky a dobře se prodává

I když jde Liverpool nákupem Balotelliho do velkého rizika, může se spolehnout, že přivede svým příznivcům prvotřídního baviče. Anfield Roud bude ještě zábavnější a lákavější místo než doposud. Zvýšená pozornost a vyšší prodeje dresů dělají přestup z marketingového hlediska velmi lákavý. 

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic