5 důvodů, proč Chelsea ve finále Ligového poháru porazila Tottenham


Velké zkušenosti José Mourinha

Chelsea zvládla finále zejména po taktické stránce. Téměř celý první poločas zkušeně vyčkávala a udeřila v pravý čas. Tottenham už potom nedokázal zareagovat a potvrdila se obrovská vyzrálost party kolem kapitána Terryho. Ve druhé půli už Chelsea sklízela plody své taktické vyspělosti. Manažer Tottenhamu Mauricio Pochettino musel po zápase jen sklonit hlavu a poblahopřát Mourinhovi k titulu.

Kapitán John Terry

Chelsea v Tottenham Hotspur - Capital One Cup Final : News Photo

Kapitán Chelsea John Terry má za sebou v modrém dresu už hodně úspěšných i neúspěšných příběhů. Zůstává ikonou klubu a hráčem, který umí vstřelit gól v těch nejdůležitějších zápasech. Proti Tottenhamu se postaral o první, tedy vítěznou trefu a načal cestu za ziskem trofeje. Terry nestárne, stále je zářicí hvězdou Chelsea a když už to vypadalo, že jeho kariéra uvadá, nyní pod Mourinhem je znovu na vrcholu.

Kurt Zouma a jeho famózní výkon

 

Při absenci Nemanja Matiče a zranění Johna Obiho Mikela musel Mourinho vymyslet záložní variantu. Nabízel se Gary Cahill, který se mohl posunout do zálohy, ale Mourinho si vybral mladého francouzského záložníka Kurta Zoumu, který je rychlejší a pružnější než jeho týmový kolega s více defenzivními úkoly, který nakonec zápas odehrál na stoperu. Zouma odehrál svůj nejlepší zápas v dresu Chelsea, byl nejnebezpečnějším hráčem Blues a předvedl v utkání několik povedených výpadů, palec nahoru.

Nezkušenost Harryho Kanea

FBL-ENG-LCUP-CHELSEA-TOTTENHAM : News Photo

Tottenham vepředu vsadil na mladého útočníka Harryho Kanea, který v letošní sezóně září a ve všech soutěžích už nasázel neuvěřitelných 24 gólů. Znovu se však potvrdila taktická vyzrálost Chelsea, nebezpečnost Harryho Kanea byla obránci Blues absolutně eliminována, což byl jeden ze základních stavebních kamenů k úspěchu.

Chelsea zpět na cestě ke slávě?

Jakoby se historie opakovala. V roce 2005 José Mourinho načal úspěšnou éru s Chelsea a dokázal vyhrát právě Ligový pohár. Nyní o deset let později se mu to podařilo znovu. Nastartovala nyní Chelsea další ze svých slavných období?