5 důvodů, proč je hostování Franka Lamparda v Manchesteru City dobrým krokem


1 Na Yayovi Tourém nebude vše závislé - více si odpočine

Poslední měsíce nebyly pro záložníka Pobřeží Slonoviny vůbec jednoduché. Na mistrovství světa měl totiž mnohem větší ambice, navíc mu krátce po prvním zápase zemřel mladší bratr na rakovinu. Poté si Yaya Touré ještě postěžoval, že ho Manchester City nepustil na konci sezóny právě za umírajícím bratrem a dlouho se spekulovalo, jestli nakonec z týmu neodejde.

Jednatřicetiletý ofenzivní záložník je ale bezpochyby velice důležitým členem základní sestavy Citizens. V poslední sezóně dal celkem 24 branek a to je na záložníka opravdu úctyhodná porce. Velký otazník však visí nad letošní sezónou  - dokáže Yaya Touré takovou sezónu po velmi náročném období zopakovat?

I proto je dobře, že vedle sebe bude mít Franka Lamparda. Ten je sice o pět starší, ale má na kontě řadu zkušeností a stále umí velice dobře dirigovat celý tým. A tenhle faktor bude pro Tourého velice důležitý.

VSAĎTE SI NA NADCHÁZEJÍCÍ SEZÓNU PREMIER LEAGUE

2 Pellegrini vs Mourinho

Manuel Pellegrini a José Mourinho rozhodně nepatří do skupiny velkých kamarádů. Může za to především kritika, kterou kouč Chelsea směřoval v roce 2010 právě na adresu Pellegriniho. Právě po něm totiž Mourinho přebíral Realu Madrid.

Portugalský stratég už evidentně neviděl v Lampardovi žádný přínos pro Chelsea. Pokud tedy Lampard dokáže v Manchesteru City, že má stále co nabídnout, bude se logicky Pellegrini cítit jako vítěz oproti svému dlouholetému rivalovi. Po loňském vyfouknutí titulu v Premier League by to tak byl další úspěšný úder proti Mourinhovi.

3 Lampard je ikonou a navíc Angličan

City má ve svém kádru celou řadu talentovaných a velice kvalitních fotbalistů. Problémem však stále zůstává, že jsou ze všech koutů světa, jen ne z Anglie. A právě kvůli tomu je Manchester City celkem často terčem kritiky.

Je přece naprosto logické, že šampión anglické nejvyšší soutěži by měl mít větší zastoupení anglických fotbalistů. A pokud možno těch nejlepších. Navíc existují také určité směrnice UEFA, nebo anglického svazu, které se musí dodržovat v ohledu na počet domácích fotbalistů. S příchodem finančního fair-play musí vedení Citizens myslet i trochu jinak, než jen neustále nakupovat. A právě Lampard by mohl být odrazovým můstkem pro ostatní anglické fotbalisty.

4 Jeho zkušenosti z Ligy mistrů budou důležité

Liga mistrů zůstává pro Manchester City zakletou soutěží. Dostali se do ní v roce 2011 a od té doby se jim povedlo pouze jednou projít přes základní skupiny - v loňském roce. To však nemůže být dostačující pro klubové vedení, které má se svými finančními možnostmi zcela jiné cíle v Evropě.

Lampardovo půroční hostování znamená, že Citizens pomůže pouze v první části Ligy mistrů, tedy v základních skupinách. Pro úřadujícího mistra Premier League je ale i tento fakt velice důležitý, protože Lampard má v Lize mistrů bohaté zkušenosti a moc dobře ví, že se v základních skupinách nesmí podcenit ani jeden zápas. Svým přístupem a zmíněnými zkušenostmi jistě "nakazí" i ostatní spoluhráče.

5 Stále to má v sobě

Je mu sice už 36 let, ale Lampard má stále dostatek kvality na to, aby ovlivňoval či dokonce rozhodoval ve velkém stylu zápasy Manchesteru City. Mourinho mu už sice svou důvěru dát nechtěl, ale spousta fanoušků Chelsea ho za to nesčetněkrát kritizovala. A když si uvědomíme, jakým miláčkem Mourinho na Stamford Bridge je, má tahle kritika něco do sebe.

Dalším argumentem je i fakt, že si za své výkony v minulé sezóně vysloužil pozvánku na mistrovství světa v Brazílii. Bezpochyby tak přinese i do Manchesteru City stále ještě dostatek kvality, na kterou se jeden z favoritů letošního ročníku Premier League může jistě spolehnout.

VSAĎTE SI NA NADCHÁZEJÍCÍ SEZÓNU PREMIER LEAGUE