5 věcí, které nám ukázalo londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem


Arsenal se umí o zápas porvat

Tím teď rozhodně není myšlena potyčka mezi Arsenem Wengerem a José Mourinhem. Hosté byli totiž v posledních sezónách, v případě opravdu velkých a důležitých zápasů, vždy až moc hodní. Nebyla na nich vidět extra velká touha a hlad po vítězství.

Wengerova družina ale včera na Stamford Bridge ukázala, že v podobných zápasech bude minimálně kousat. Možná právě francouzský manažer našel tu správnou řeč ke svým hráčům a nechtěl už být více označován za pana neúspěšného.

Nemůžeme se sice bavit o pokroku Arsenalu, protože to by Gunners museli utkání vyhrát. Rozhodně je tahle porážka ale mnohem přijatelnější.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ - TOP 8 událostí fotbalového víkendu: Fantastický volej, pivní oslava či devátá trefa brankáře

Chelsea má ale také tým plný bojovníků

Nedá se říct, že by tým Josého Mourinho odehrál to nejpovedenější utkání letošní sezóny. Na Fabregase možná trochu dolehla tíha pro něj speciálního zápasu - v dresu Chelsea už se totiž fanouškům předvedl v mnohem lepším fotbalovém světle.

Dvojice Schürrle a Oscar na hřišti občas prakticky ani nebyla vidět. Stejně tak Diego Costa neměl tolik skvělých momentů, jak u něj bývá v letošní sezóně zvykem. Faktem však zůstává, že se dokázal gólově prosadit a důležitější kritérium u útočníka logicky nelze najít.

Není tedy žádným překvapením, že je Chelsea aktuálně na čele Premier League - touha po vítězství, nasazení a odhodlání z ní totiž aktuálně dělají nejsilnější tým v Anglii. Možná, že tahle sestava se přiblíží Mourinhově vítězné mašině, která byla na Stamford Bridge k vidění mezi roky 2004 a 2006.

NENECHTE SI UJÍT - KDO SE STANE MISTREM PREMIER LEAGUE?

Eden Hazard převyšuje všechny

 

V nové sezóně při většině vítězství "Blues" skloňovala jména obou letních posil - Costy a Fabregase. Na belgického reprezentanta se poněkud zapomnělo, ale pokud začne na hřišti zářit, je jen málo hráčů v Premier League, kteří by ho mohli převýšit.

Stačí se jen podívat na jeho úžasné sólo, které vedlo k penaltě a nakonec také vítěznému gólů celého zápasu. Stejně tak to, že Hazard vzal exekuci pokutového kopu na sebe - všichni moc dobře víme, že takové většinou momenty rozhodují velké zápasy.

Navíc po přestávce byl belgický driblér prakticky všude. Neustále se nabízel, chtěl rozjíždět útočné akce Chelsea.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ - Sledujete newsletter Unibetu? Za víkend jste mohli mít až desetinásobek

Nestálo by za úvahu popřemýšlet o střídání navíc v případě otřesu mozku a podobných zranění?

Mnozí z nás se možná už zamysleli nad tím, jestli by např. takové zranění, jakým je otřes mozku, nemělo vést k okamžitému střídání daného hráče. Brankář Chelsea Thibaut Cortouis se sice v zápase s Arsenalem snažil pokračovat, ale musel být stejně vystřídán a převezen do nemocnice.

Nebylo by rozumné v takovém případě prostě zavést jedno střídání navíc, které by se nepočítalo do klasických 3 střídání? V tomto konkrétním případě by to znamenalo, že by Petr Čech šel okamžitě mezi tři tyče a Courtois by tak nehazardoval se svým zdravotním stavem.

NENECHTE SI UJÍT -NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE VYHRÁVAT S UNIBETEM OPRAVDOVÉ PENÍZE

Nemanja Matič je stále perfektní

Úspěchy Chelsea v letošní sezóně se budou jistě odvíjet od výkonů již zmíněných hráčů - Diego Costa, Eden Hazard nebo Cesc Fabregas. Ale na jednoho chlapíka ve středu pole by se rozhodně nemělo zapomínat. Nemanja Matič byl totiž ve své roli opět bezchybný. Několikrát dokázal čistým způsobem přerušit rozvíjející se útok Arsenalu.

Však také fakt, že Arsenal nedokázal za 90 minut vystřelit na branku Chelsea, dokazuje Matičovu skvělou práci. Obranné čtyřce totiž několikrát odlehčil, skvěle četl hru a na svém postu patří aktuálně k jednomu z nejlepších hráčů v celé Evropě.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Souboj agentů Mendes vs Raiola - či 11ka by vyhrála

Strootman, Vidal nebo někdo jiný? 5 záložníků, o které bude v zimě usilovat Manchester United