5 zajímavých faktů ze šlágru Premier League mezi Manchesterem United a Arsenalem


1. Ander Herrera se adaptoval a stává se nejdůležitějším hráčem United

Španělský záložník přišel na Old Trafford a očekávali se od něj hned od začátku skvělé výkony. Nyní ke konci sezóny je Herrera rozhodně nejspolehlivějším hráčem United a s osmi góly se mu daří i střelecky. V utkání proti Arsenalu vstřelil jediný gól domácích a byl nejlepším mužem na hřišti, Manchester si ho rozhodně bude chtít do příští sezóny ponechat.

2. Poslední hřebíček do rakve Falcaa

Od zranění Wayna Rooneyho dostal Radamel Falcao velikou šanci ukázat, že nebyl pro klub špatným nákupem. Kolumbijský ostrostřelec však šanci nevyužil a nadále hraje bez formy, nestřílí góly a prožívá snad nejdelší období v kariéře, kdy se mu nepodařilo vstřelit gól. S tímhle Manchester rozhodně nepočítal a bude muset ještě hodně dlouho skousávat fakt, že nejdražší nákup v historii klubu se stal minimálně v první sezóně totálním propadákem.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Přímák Míry Bosáka: You´ll never walk alone...

3. Ashley Young znovu potěšil Louise Van Gaala

Manchester United už je předběně domluven na přestupu Holanďana Memphise Depaye, ale nakonec to nebylo ani třeba. Ashley Young ve druhé části sezóny ožil a je nejlepším křídelníkem United, také v utkání proti Arsenalu předvedl famózní výkon a dal tak zapomenout na své nevýrazné časy ze začátku éry Louise Van Gaala. Pro anglického záložníka je to veliké zadostiučinění a dost možná si vybojoval místo v sestavě United také v nadcházející sezóně.

Rozloučení s Davidem De Geou?

David De Gea byl minulý týden spatřen v Madridu a stále více se hovoří o tom, že v létě zamíří do Realu Madrid. Proti Arsenalu byl znovu výborný a v letošní sezóně předváděl v brance United výkony, kvůli kterým do týmu Rudých Ďáblů přišel. Byl nejlepším gólmanem Premier League v letošní sezóně a pokud opravdu odejde, pro Manchester bude téměř nemožné najít adekvátní náhradu. V zápase proti Arsenalu byl kvůli zranění střídán Victorem Valdésem a vysloužil si obrovský aplaus.

5. Walcott ideálním náhradníkem

Theo Walcott přišel na plac v 72. minutě a byl nejnebezpečnějším mužem Arsenalu. Na své oblíbené lajně předváděl jeden úspěšný sprinterský souboj za druhým a také byl u vlastního vyrovnávacího gólu Tylera Blacketta. Pro Arsenal hodně povedený výkon a Walcott ukázal, že se s ním pořád musí počítat. Zejména díky němu se Arsenalu podařilo vyrovnat, ale i přesto Gunners s největší pravděpodobností ztratili možnost bojovat o druhé místo.