6 věcí, které může přinést Bastian Schweinsteiger do Manchesteru United


Manchester United nechce v nové sezóně nechat nic náhodě a zatím patří na přestupovém trhu jednoznačně k nejaktivnějším celkům. Do týmu už přišly posily za více než 70 milionů eur. Po přestupech Memphise Depaye z PSV, Matteo Darmiana z Turína a Morgana Scheiderlina ze Southamptonu je však největší bombou příchod Bastiana Schweinsteigera z Bayernu Mnichov. Co jeho příchod může týmu přinést?

Zkušenosti

Německému reprezentatovi bude za pár dní 31 let. Během své čtrnáctileté kariéry profesionálního fotbalisty byl neuvěřitelně úspěšný jak na klubové, tak na mezinárodní úrovni. V Bayernu Mnichov i německé reprezentaci sehrál nespočet těžkých a vypjatých zápasů a v jeho letech hravě předčí fotbalisty o pět let starší, co se zkušeností týče. To je jedna z věcí, která by mohla Manchester United nakopnout. Schweinsteiger umí jak vyhecovat, tak uklidnit a mohl by být tím pravým hnacím motorem zálohy United.

Autorita

Chelsea's British midfielder and captain : News Photo

Premier League sice letos přijde o dva famózní záložníky, Stevena Gerrarda a Franka Lamparda. Místo nich však přichází jiná autorita, Bastian Schweinsteiger je ten pravý generál do středu pole, ze kterého vyzařuje autorita na všechny strany. Není pochyb o tom, že si velmi rychle získá respekt soupeřů v Premier League a ti budou muset být na pozoru. Schweinsteiger by tak pro Rudé Ďábly mohl obnovit jakousi auru, která po odchodu Sira Alexe Fergusona zatím nepřišla.

Góly

Co je důležité, německý borec umí také střílet góly. Ve svých 500ti odehraných duelech za Bayern Mnichov nastřílel 67 branek. Ještě lepší průměr má v reprezentaci, kde se trefil třiadvacetkrát ze 111 zápasů. Pro soupeře je vysoce uznávaným střelcem, o čemž se přesvědčili také v Manchesteru, v loňské sezóně Ligy mistrů.

Vítězství

"Schweini" má na svém kontě osm německých titulů z Bundesligy, sedm německých Pohárů, titul z Ligy mistrů a také mistrovství světa. To není špatná vizitka ve fotbalovém životopise. Zkrátka je to mašina na úspěchy, sériový vítěz a Louis Van Gaal doufá, že si svou tradici získávat trofeje přenese také do Manchesteru.

Germany v Argentina: 2014 FIFA World Cup Brazil Final : News Photo

Houževnatost

To je přesně to, co středu zálohy Manchsteru v posledních letech chybí. Naposledy měl něco podobného Roy Keane, po něm ještě Paul Scholes. Michael Carrick je také houževnatým hráčem, ale v loňské sezóně toho kvůli zranění moc neodehrál. Bastian Schweinsteiger se na hřišti nebojí ničeho, nebojí se dát nohu tam, kde to bolí nejvíc, nebojí se výzev s jakýmkoliv světovým fotbalistou a žádný souboj pro něj není ztracený ani v té nejhorší možné situaci. Další veliké plus pro novou zálohu Rudých Ďáblů.

Příjmy

Manchester United získal už čtyři zajímavé posily a je jisté, že to bude mít dopad také na jeho příjmy. Nepochybně bude největší zájem právě o Bastiana Schweinsteigera, jehož dres půjde "na dračku". Další velké pozitivum zejména pro klubovou kasičku klubu.