Dlouhé série Premier League, které letos velmi pravděpodobně skončí


Poslední týdny na Britských ostrovech doslova elektrizují. Účastníci Premier League totiž prochází nejtěžším obdobím sezóny, kdy na odpočinek není čas a střídá se jedna soutěž za druhou. Liga, pohár a evropské soutěže v jednom kole. Emoce po aktuálním hracím víkendu již trochu ustály, zato se však otevřely reálně dveře pro nečekané lídry tabulky. Téměř s jistotou můžeme říci, že se bude přepisovat historie.

Největší pozornost přilákal nedělní souboj odvěkých rivalů Manchesteru United a Arsenalu. Zatímco United si spravili chuť v Evropské lize nad slabým Midtjyllandem, Arsenal zklamal v domácím prostředí s Barcelonou. A to dost možná promítlo do výsledku 3:2, který Arsenal posunul na hodně boční kolej v boji o titul. A tím, že veškerá pozornost patřila tomuto souboji, vedoucí celky tabulky si upevnily náskok.

 VIDEO: Louis Van Gaal předvádí herecké kousky během zápasu s Arsenalem

První tým tabulky, Leicester City, se sice nesmírně nadřel, ale výhrou 1:0 nad Norwichem si upevnil pozici s 56 body. Nyní již druhý Tottenham to také neměl lehké, ale po výhře 2:1 nad Swansea má již 54 bodů. Arsenal se po zmíněné prohře usadil na 3. místě s 51 body a 4. Manchester City dohraje zápas jindy kvůli vítěznému finále Carling Cupu.

Nyní již každé klopítnutí může znamenat definitivné konec ve hře o titul. Reálně o něj stále bojují zmíněné týmy první čtyřky. Je to však v jejich silách? Je dost možné, že se po několika letech dočkáme úplně jiného scénáře. 

Za posledních a neuvěřitelných 21 let jsme neviděli jiného mistra Premier League, než jednoho z 4 TOP týmů - Arsenalu, Chelsea, Manchesteru United a Manchesteru City. Posledním jiným šampionem, než TOP4, byl tým Blackburn Rovers v sezóně 1994-1995!

Vše mají v rukou Leicester City a Tottenham Hotspur. Oba týmy mají možnost přerušit nekonečné série čekání. Ani jeden z týmů ještě nebyl tak blízko.

Leicester ještě nikdy nevyhrál titul v Premier League. Po těch všech pochybách se stále nenašel v této sezóně jiný přemožitel, než Arsenal.

Naopak Tottenham již má ve své historii 2 tituly, jenže ze současných fanoušků si je může pamatovat opravdu jen hrstka. Jejich jediné tituly se datují z roku 1951 a 1961, čili 55 let od posledních triumfu! 

Kohouti mají extra motivaci také vůči lokálnímu nepříteli právě z Arsenalu. Jak často fandové The Gunners prezentují "Navždy v našem stínu", tak letos zřejmě padne i tato série. Tottenham totiž skončil v tabulce před Arsenalem naposledy v roce 1995!

Pokud se tedy nestane malý fotbalový zázrak, minimálně jedna pohádka se v letošním ročníku Premier League stane skutečností. Komu věříte v cestě za titulem Vy?