Kuriózní gól připravil Plzeň o šanci v Evropské lize [VIDEO]

Plzeňská Viktorka už má jen teoretickou šanci na postup ze základní skupiny Evropské ligy. Narazila v ní na velmi silné soupeře a dvě kola před koncem ztrácí na druhé místo utopických šest bodů. Pomýšlet na postup může pouze v případě, že Villarreal zbylé své dva zápasy prohraje a Plzeň je naopak vyhraje, nad Villarrealem navíc doma více než o gól.

Trefa týdne: Agudelo vystřihnul krásné nůžky v play-off MLS [VIDEO]

Včera se odehrál klíčový duel skupiny, druhý zápas proti Rapidu Vídeň, který svěřenci Karla Krejčího znovu nezvládli. V 71. minutě sice po tlaku srovnal na 1:1 Jan Holenda a vypadalo to, že Plzeň je na koni a s podporou domácích fandů zápas otočí, jenže přišlo silné vystřízlivění.

Dva góly za Rapid v utkání vstřelil útočník Philipp Schobesberger. První byl po povedené akci, ten druhý rozhodující v 77. minutě padl hodně kuriózně. Rapid se dostal do rychlého protiútoku a díky přihrávce za obranu se Schobesberger řítil sám na gólmana Kozáčika. Těsně před ním chtěl udělat kličku do prava, kam si nakročil i plzeňský gólman. Těsně před ním však zakopl, skácel se na pravou stranu a při pádu druhou nohou zasáhl balón, který mířil za bezmocného Kozáčika.

Jednalo se o hodně kuriózní a legrační branku, která ihned obletěla celý internet. Smutné je, že napomohla právě k tomu, aby v Evropské lize skončil český mistr, kterému se zatím vždy ze základní skupiny postoupit podařilo. Letos to na podobný úspěch nevypadá a Plzeň tak nemůže být se svým vystoupením ve skupině D spokojena.

Fakt, že Viktorka inkasovala hloupé góly, nijak nesnižuje skutečnost, že klíčové zápasy Viktorka nezvládla a nepotvrdila tak své zkušenosti z evropských pohárů z posledních let. Vypadá to, že ze skupiny D se bude z postupu radovat španělský Villarreal a právě Rapid Vídeň, který má po čtyřech zápasech plný bodový zisk. Ve zbylých skupinách se podobný kousek povedl jen Neapoli.