Madrid nebo Manchester? Ronaldo stojí před velkým rozhodnutím


Každý sportovec a fotbalista obzvlášť má své sny a cíle. Snem Cristiana Ronalda bylo si někdy v životě si zahrát za Real Madrid. To se mu nejen podařilo, ale dokonce dokázal s klubem vyhrát všechno, co se ve fotbale vyhrát dá a prožil zde nejlepší roky své kariéry.

Ronaldova kariéra vyvrcholila právě ve španělském velkoklubu a dokonce zde dvakrát vyhrál Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa (2013, 2014). V současné době se mu tolik nedaří a vše může být zapříčiněno ztrátou motivace portugalské legendy, která už dokázala opravdu všechno.

Když poprvé nastoupil za Galacticos, ještě nevěděl, že později bude mistrem španělské ligy, vítězem španělského poháru, vítězem Ligy mistrů a mistrovství světa klubů. Navíc se zapsal do historie klubu, pouze legendy Alfredo di Stefano a Raúl vstřelili za Bílý balet více branek než on, ale pokud by náhodou Ronaldo dodržel svou smlouvu do roku 2018, bezpochyby by oba borce překonal.

Do té doby bude Ronaldovi 33 let, bude na Santiago Bernabéu devět let a jistě nasbírá mnoho dalších individuálních i týmových ocenění. Přichází jedno velké ale. Už dříve se mluvilo o tom, že Ronalda hodně láká návrat do klubu, kde se stal slavným, do Manchesteru United. Anglickému celku se navíc v současné době moc nedaří a Ronaldo by mohl být záchrannou brzdou číslo jedna. Jeho hlavním důvodem pro případný odchod je určitě ztráta motivace v Madridu. Jeho snem bylo sice hrát za Bílý balet, ale už zde dokázal všechno a svou kariéru může posunout o kus dále.

Chystá se velký comeback Cristiana Ronalda?

Real Madrid v Manchester United - UEFA Champions League Round of 16 : News Photo

Manchester tedy rozhodně připadá v úvahu a pro případný Ronaldův letní přestup je to variace číslo jedna s kurzem 4.00. Nejnižší kurz je pochopitelně na fakt, že CR7 zůstane v Madridu - 1.10.

Samozřejmě k případnému přestupu je potřeba mnoho okolností, jednou z nich jsou finance, protože Ronaldo je stále žhavé zboží a v nejlepším fotbalovém věku. Kromě těchto dvou variant se nabízí varianta třetí, že Ronaldo zamíří hrát do soutěže, kterou ještě neabsolvoval. Jenže kde jinde by mohl chtít působit, než právě ve Španělsku nebo Anglii, které jsou dlouhodobě považovány za nelepší soutěže v Evropě?

Nejmenší pravděpodobnost má italský klub, naopak alespoň v mírnou úvahu připadá hvězdami nabitý Bayern Mnichov, tedy německá Bundesliga, nebo Paris Saint-Germain, francouzská liga. Na první variantu si můžete vsadit s kurzem 9.00, na druhou 12.00.

Zájem o něj by určitě vyjádřil také José Mourinho z Chelsea, ale tihle dva už jednou společné problémy v klubu měli a je těžké si představit, že na Stamford Bridge bude místo pro oba. V minulosti Mourinho o Ronaldovi prohlásil: "Možná si myslí, že ví všechno", a jednoznačně tak naznačil, že tihle dva spolu mají problémy. Vzpomínky však ve fotbale mizí rychle a rány se hojí ještě rychleji, ale opravdu by si Ronaldo vybral Chelsea nad Manchesterem United? Nemyslím si.

Další variantou je americká MLS, ale s tím by se spíše dalo počítat právě až v roce 2018, až bude mít Ronaldo své nejlepší fotbalové roky za sebou. Zkrátka, nejvíce v kurzu je nynější ztráta motivace portugalského fotbalisty a dilema, zda zůstat v Realu Madrid, nebo se posunout někam dál. Na závěr nutno říci, že všechno jsou jen spekulace a možné teoretické scénáře, v realitě může být nakonec všechno úplně jinak a na to si budeme muset počkat.