Manchester City - Chelsea: 5 věcí, které jsme se dozvěděli


5. Chelsea k připravenosti něco chybí

Porážka v Community Shield od Arsenalu, remíza v úvodním kole se Swansea a teď nepříjemná porážky 0:3 od Manchesteru City. Chelsea nedokázala načasovat připravenost a na začátku sezóny ještě potřebuje doladit poměrně dost detailů. Jakoby hráči v modrém dresu byli ještě v polovině letní přípravy, i tak to občas na hřišti vypadá.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přímák Míry Bosáka: Tak to začalo…

Chelsea nenajela v úvodu sezóny na vítěznou vlnu a pokud se rychle neprobere, může to pro ni být hodně vážné, vyšší ztráta na začátku sezóny je pro favority na titul často dost nepříjemná. Navíc řada hráčů není na začátku sezóny v optimální formě, své standardní výkony například nepředvádí důležitá dvojice Cesc Fábregas - Branislav Ivanovič.

4. Sergio Aguero vstřelil gól do sítě Chelsea a zastínil Diega Costu

Manchester City v Chelsea - Premier League : News Photo

Aguero se dokázal dostat do šancí a jednu z nich proměnil. Argentinský útočník ukázal, že patří k nejlepším útočníkům na světě a na začátku sezóny předvádí fantastickou formu. Jeho protějšek Diego Costa se naopak nemohl dostat do tempa a absence jeho kvalitních výkonů z loňské sezóny zatím Chelsea chybí. 

3. Špatný Nemanja Matič = špatná Chelsea

Manchester City v Chelsea - Premier League : News Photo

Od svého návratu do Chelsea předváděl Nemanja Matič luxusní výkony a stal se klíčovým defenzivním záložníkem hry José Mourinha. Provázanost defenzivní hry mezi obranou a zálouhou zkrátka v Chelsea fungovala, na začátku letošní sezóny tomu tak není. Matič ale podobně jako jeho spoluhráči zatím neoslňuje svou formou a proti Manchesteru City Mourinhova parta v defenzivní části hry selhala. David Silva nacházel skulinky ve středu hry až příliš často.

2. Citizens vypadají silnější než v loňské sezóně

FBL-ENG-PR-MAN CITY-CHELSEA : News Photo

Ztráta pěti bodů po dvou kolech na Manchester City je pro Chelsea hodně alarmující. Jakákoliv případná další ztráta by byla hodně špatná, CItizens totiž vypadají už na začátku sezóny o dost lépe než v té uplynulé. Manchester City zapracovalo zejména na defenzivní práci a přechodu do útoku. Díky příznivému losu se navíc Citizens mohou na čele tabulky ohřát nyní delší dobu a to je pro začátek sezóny skvělá psychická vzpruha.

1. Špatná zpráva pro Everton

Chelsea vyhořela v obraně, Ivanovič neodehrál vůbec dobrý zápas a John Terry byl dokonce střídán v poločase, to se nikdy za dob José Mourinha nestalo, kapitán nikdy pod jeho vedením střídán nebyl. Mnohem více se tak začalo hovořit o tom, že Chelsea ještě koupí talentovaného Johna Stonese z Evertonu, který patří mezi veliké naděje anglického fotbalu.