Nový Thierry Henry? Mladík Martial začal v Manchesteru fantastickým způsobem [VIDEO]


Talentovaný devátenáctiletý francouzský mladík Anthony Martial přestoupil na závěr letního přestupového období za neuvěřitelnou částku 48 milionů eur z Monaka do Manchesteru United a řada fotbalových fanoušků a odborníků si ťukala na čelo. V úvodu svého angažmá však francouzský borec ukázal svůj potenciál a možnosti.

Podobný vstup do anglického velkoklubu zažilo pouze pár jedinců. Legendární je například debut Wayna Rooneyho a jeho hattrick do sítě Fenerbahce Istanbul. V prvních dvou zápasech se prosadili také Federico Macheda a Louis Saha, ale ani jeden z nich se později v Manchesteru více neprosadil. Martial se ve svých úvodních dvou duelech trefil třikrát, nyní o víkendu zařídil dvěma góly obrat Rudých Ďáblů na půdě Southamptonu.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Sólo Martiala a Bentekeho nůžky. V rozmezí dvou minut padly dvě krásné branky [VIDEO]

Thierry Henry

Martial přinesl do ofenzivní řady Manchesteru nový prvek. Hráči Manchesteru United jsou hvězdy se vším všudy, ale v útočné fázi chyběl zejména pokus o překvapení a nečekané překonání soupeře stylem jeden na jednoho. Martial jakoby hrál naprosto bez nervů a právě tohle ho zdobí nejvíce. Něco podobného by se neočekávalo od hráče, který ve svých 73 startech za Monako vstřelil „pouze“ 15 gólů. Vypadá to, že Louis Van Gaal se trefil s tímhle nákupem do černého.

Jako první se nabízí různá srovnání. Nejde nenarazit na nejlepšího zahraničního střelce v Premier League v její historii, Thierry Henryho, který v dresu Arsenalu vstřelil 175 ligových gólů. Martial si nasadil hodně vysokou laťku a není se čemu divit, že je okamžitě srovnáván s jiným francouzským útočníkem, který má tolik podobný styl hry.

Ruud van Nistelrooy

Henry se v Arsenalu trefil až ve svém osmém utkání, Martial už si připsal tři trefy v úvodních dvou ligových duelech a má náskok. Co víc, Henry je idolem mladého Anthonyho. Henry ve své první sezóně Premier League nasázel 17 ligových branek, od té doby se mu podařilo dvojciferné číslo nasbírat hned sedmkrát, z toho pětkrát překonal více než 20 gólů.

VIDEO: Obrat Manchesteru United na půdě Southamptonu (2:3)

V minulosti bylo více zahraničních borců, kteří vstoupili do Premier League famózním způsobem a později s stali kanonýry také v Anglii. Jedním z nich je určitě Holanďan Ruud van Nistelrooy, který v dresu Manchesteru United nasázel celkem 95 gólů a dlouhodobě patřil k nejnebezpečnějším útočníkům na světě.

Fernando Torres

 Zapomínat nesmíme ani na španělského útočníka Fernanda Torrese. El Ňino přišel z Atlética Madrid do Liverpoolu a ve své premiérové sezóně vstřelil 24 branek ve 33 zápasech. Bohužel svůj nastavený trend neudržel a později byl prodán do Chelsea, kde se mu také střelecky nedařilo. Podobně jako Martial skóroval i on při svém debutu.

Torres tvořil společně se Stevenem Gerrardem jednu z nejplodnějších dvojic v historii Premier League a fanoušci Manchesteru United doufají, že se podobné partnerství podaří utvořit také jejich nové akvizici, Anthony Martialovi. Předpoklady k tomu rozhodně má, teď už záleží hlavně na něm.