Píská Atkinson? Bude se žlutit, možná i červenit!


Každý fotbalový tým má svého "oblíbeného" rozhodčího. Takového, který spolehlivě otočí proti jakoukoliv spornou situaci. V Anglii je nejznámnějším příkladem stálice Mike Dean, který několikrát nevědomky oslavil gól Tottenhamu v zápase, který sám pískal. Mezi rozhodčími z Premier League je však ještě jeden unikát a tím je Martin Atkinson. Když se podíváme na statistiky udělených karet v zápase, zjistíme proč.

Fotbal na Britských ostrovech má pověst tvrdého, nekompromisního fotbalu, ve kterém se kartou trestají jen ty nejdrsnější zákroky. Na tento předpoklad však nemyslí rozhodčí Martin Atkinson. Od roku 2012, po který sahá oficiální statistický zdroj Premier League, je Martin Atkinson jedním z rozhodčích, kteří pravidelně udělují nejvíce karet v zápasech! A ani letos tomu není jinak.

Za poslední 4 sezóny již rozdal 378 žlutých a 13 červených karet! Povedlo se mu to v 105 utkáních. Za zápas tedy průměrně udělí 3-4 žluté karty a zhruba každý 10. zápas Atkinson pošle někoho pod srchu.

Zejména minulou sezónu Premier League Atkinson udělil nejvíce žlutých karet ze všech - hned 127 v 32 zápasech, takže minimálně 4 karty si v zápase neodpustil.

Jeho pronásledovateli se v minulé sezóně stali Anthony Taylor a výše zmínění Mike Dean. Naopak nejobezřetnějším rozhodčím Premier League minulé sezóny byl Lee Mason, který v 25 zápasech udělil pouze 71 žlutých karet

  • Když se tedy schyluje k vypjatému zápasu či derby a jako hlavní rozhodčí je ohlášen Martin Atkinson, je vhodné zbystřit a prohlédnout si nabídku na počet karet v zápase.

Následující hrací víkend má Martin Atkinson volno, ale další karetní rozhodčí, Mike Dean, bude řídit zajímavé utkání Watford - Chelsea. Za Watford nastupují bývalí hráči Chelsea a naopak za Chelsea se očekává nástup zákeřného útočníka Diega Costy. Čeká nás v tomto zápase divočina?