Premier League: Anglická fotbalová supernedělePro všechny fotbalové fanoušky je v neděli připravena hned dvojí lahůdka v podobě dvou slavných anglických derby. V prvním z nich se proti sobě postaví tradiční rivalové Manchester United a Liverpool a ve druhém Tottenham Hotspur proti Arsenalu ve slavném derby o severní Londýn.

Tottenham Hotspur - Arsenal FC 3,15 x 3,40 x 2,35

Oba londýnské celky pojí dlouhá léta vzájemných bojů, kterých již sehrály plných 166. Lepší bilanci má Arsenal, který dokázal vyhrát v 70 případech, Tottenham oproti tomu vyšel ze zápasu vítězně 52 krát. Poslední dobou je již tradicí, že vzájemná utkání hrají o to větší roli z důvodu, že se jedná o přímé souboje o účast v evropských pohárech. Ty jsou sice určené pro pět nejlepších týmů soutěže, ale adeptů je více a tak rozhodují především vzájemné zápasy s týmy na špici. Právě zápasy s adepty na přední příčky jsou letos noční můrou Tottenhamu. Prohra 6:0 s Manchesterem City, 4:0 s Chelsea, 5:0 s Liverpoolem, to jsou jen některé z nepodařených zápasů Kohoutů v této sezoně.

Arsenal letos začal sezonu skvěle a dlouho vévodil celé soutěži. V posledních několika kolech ale začal ztrácet a nyní na vedoucí Chelsea ztrácí 7 bodů (má ale dva zápasy k dobru). I tak je ale favoritem dnešního zápasu, o čemž hovoří i kurz na vítězství 2,35. Kromě podzimního utkání, které Arsenal vyhrál 1:0 je také tradicí, že v utkáních s Tottenhamem padá hodně branek. Kurz 1,88 na příležitost „více než 2,5 gólu“.