Premier League: Arsenal bojuje o poháry


Arsenal dnes čeká další důležité utkání, které musí zvládnout, aby mohl pomýšlet na účast v Lize mistrů i v příští sezoně. Na jeho hřiště přijíždí k malému londýnskému derby West Ham.

Není tomu tak dávno a fanoušci i hráči londýnského Arsenalu tajně doufali, že letos by to už konečně mohlo vyjít a po dlouhých deseti letech by mohli zvednout nad hlavu mistrovskou trofej. Sezonu na to měli rozjetou skvěle a ještě na přelomu roku vévodili celé Anglii. V kalendářním roce 2014 však začala výkonnost borců z Emirates stadium kolísat. Stačil pak jeden nepodařený měsíc a nejen, že naděje na titul je nadobro ztracena, ale Arsenal nyní navíc musí řešit problém v podobě zisku čtvrtého místa, které zajišťuje účast v Lize mistrů. Poslední čtyři zápasy se Arsenalu hrubě nevyvedly, kdy nejprve schytal historický výprask 6:0 od Chelsea a z následných třech zápasů dokázal vydolovat pouhé dva body. Co pro svěřence Arsena Wengera bylo ale vůbec nejhorší, je prohra 3:0 v minulém kole na hřišti Evertonu, svého největšího konkurenta v boji o čtvrté místo. Everton se právě díky tomuto pohodlnému vítězství dostal o dva body před svého londýnského soka a nyní má vše ve svých rukou. Ve skutečnosti tak bude pro Arsenal klíčové nejen dnešní, ale i zbylá čtyři ligová utkání.

Arsenal si ve zbytku sezony nemůže dovolit žádné zaváhání. Jako první se to pokusí překazit West Ham, který se pomalu blíží záchraně a může proto hrát relativně v klidu. Arsenal dnes bezpodmínečně musí vyhrát, a proto se dá očekávat, že na svého dnešního soupeře vlétne. Doporučujeme možnost vítězství Arsenalu v prvním poločase s kurzem 1,83.

Zároveň ale minulé výsledky Arsenalu ukazují střelecké trápení a jelikož se kladiváři z West Hamu do bezhlavého útočení také jistě nepohrnou, nabízí se volba méně 2,5 (kurz 2,18).