Premier League: Souboj o Manchester


Severoanglické město Manchester bude dnes večer pulzovat elektrizující atmosférou. Ve městě zaslíbeném fotbalu se proti sobě postaví dva jeho nejslavnější kluby.

Manchester United X Manchester City    3,45 - 3,60 - 2,11

Historie vzájemných ligových zápasů tradičních rivalů United a City dnes napíše své jubilejní 150. dějství. Oba týmy do něj vstupují v rozdílném postavení. Hostující Citizens se snaží udržet krok v závodech o titul, domácí United se pak pokouší alespoň částečně napravit mizernou sezonu. Pomineme-li poslední domácí zápas s Liverpoolem, který se Rudým ďáblům hrubě nepovedl, je na jejich výkonech v posledních dnech patrné zlepšení. O formě Citizens pak není nutné vůbec pochybovat. Naposledy doma zametli s Fulhamem, který rozdrtili 5:0 a v lize dali už 76 gólů, po Liverpoolu nejvíc ze všech. Ani svěřenci trenéra Pellegriniho se však v posledním týdnu nevyhnuli zaváhání, když se jim nepodařilo vyřadit v Lize mistrů Barcelonu, ale na domácí půdě zatím excelují. Pokud vyhrají všechny tři zápasy, o něž mají méně, než vedoucí Chelsea, dostanou se právě před ní suverénně do čela tabulky.

Fanoušci obou týmů se musí smířit s faktem, že oba rivalové budou postrádat své největší ofenzivní zbraně. Na straně United do utkání nezasáhne Robin van Persie, který se zranil ve středečním utkání Ligy mistrů. Na straně hostů si na sebe bleděmodrý dres nenavlékne druhý nejlepší střelec svého týmu Sergio Agüero. Ofenzivní produktivitu by to ale nemělo narušit, oba týmy mají v sestavách zdatné zástupce, mezi kterými budou vyčnívat především domácí forvard Wayne Rooney a hostující střelecky potentní záložník Yaya Touré.

Mírným favoritem dnešního klání je hostující Manchester City (kurz na vítězství hostů 2,11), avšak zlepšená forma United naznačuje jako pravděpodobnější spíše remízu (kurz 3,60).