Primera Division: El Clasico!!!


Opravdu luxusní menu čeká na fotbalové fanoušky v neděli večer. Španělská nejvyšší soutěž má na programu svůj nejslavnější zápas. El Clasico aneb Real Madrid versus Barcelona!

Real Madrid – FC Barcelona   2,25 x 3,50 x 3,20

Na světě dnes pravděpodobně není většího utkání. Těch, která by se mu nábojem a zájmem fanoušků mohla pouze přiblížit, je jen hrstka. Anglie má Manchester United proti Liverpoolu, Brazílie Boca Juniors proti River Plate, Itálie milánské derby AC proti Interu a v minulosti pak snad ještě skotské Old Firm derby Celticu s Rangers. Nejznámějším a nejsledovanějším fotbalovým utkáním planety je však beze sporu právě souboj španělských gigantů Realu Madrid a Barcelony. Právě Real a Barcelona jsou v současnosti nejbohatšími kluby světa a jejich barvy hájí také dva nejlepší fotbalisté planety. Cristiano Ronaldo na straně Realu Madrid v přímém souboji s Lionelem Messim z Barcelony.

Jaké mají oba úhlavní rivalové šance v nadcházejícím střetu? V lepší náladě bude do derby vstupovat pravděpodobně Real. V Lize mistrů doslova převálcoval německé Schalke 04, v domácí soutěži se po dlouhém vyrovnaném soupeření na špici svým pronásledovatelům utrhl a nyní vede o 3 body před městským rivalem Atléticem a o čtyři body právě před Barcelonou. Ta sice v Lize mistrů postoupila přes našlapaný Manchester City a ve španělské lize naposledy smetla Osasunu 7:0, avšak stále nad ní visí jakýsi neviditelný mrak slabší formy z posledních dní, během kterých „dokázala“ v krátkém sledu prohrát s Valladolidem a Realem Sociedad. Jak je ale dobře známo, v jakémkoli derby je aktuální forma pouze jedním z předpokladů úspěchu. Dalším takovým předpokladem je motivace. Zde nemá smysl spekulovat - oba týmy budou chtít vyhrát za každou cenu. Real však bude hnán domácím publikem a navíc má Barceloně co vracet, protože na podzim na jejím hřišti prohrál 2:1. Barcelona bude na druhé straně chtít potvrdit zlepšený výkon z minulých dní a navíc především umazat část z náskoku Realu v tabulce.

Bilance vzájemných utkání je však vzácně vyrovnaná. Příkladem budiž posledních šest utkání. Jejich výsledek? Dvě výhry Realu, dvě remízy, dvě výhry Barcelony. Proto i na nejbližší El Clasico jsou kurzy poměrně vyrovnané, ačkoli mírným favoritem je Real. (kurz na výhru domácích 2,25)

Co se souboje největších hvězd týče, je jasné, že budou Cristiano Ronaldo na straně jedné a Lionel Messi na straně druhé určitě pozorně bráněni, dá se ale s velkou pravděpodobností říci, že se minimálně jeden z nich gólově prosadí. Doporučujeme proto možnosti „Ronaldo dá gól“ s kurzem 1,83 nebo „Messi dá gól“ 2,16.