Proč Arsene Wenger musí za každou cenu přivést náhradu za Girouda?


Zranění Olivera Girouda hodně zkomplikovalo plány Arsena Wengera pro letošní sezónu. Nyní už není otázkou, jestli Gunners uloví dalšího hrotového hráče, ale správnou otázkou je - kdo jím bude?

"Oliver Giroud není útočníkem, se kterým můžete vyhrát titul." Tuto a mnoho podobných vět jsme mohli slyšet během minulé sezóny od spousty expertů v Premier League.

Ale řekněme si na rovinu - pokud Arsenal v letošní sezóně chce na některý z možných titulů útočit, zvládne to vůbec bez Girouda? Odpověď zní "rozhodně ne". Giroud může být často kritizován, ale je velmi podceňovaným hráčem.

Chcete důkaz? Giroud už dokázal za Arsenal vstřelit 41 branek a na dalších 22 přihrál. To vše ve 102 zápasech. Posuďte jistě sami, že se rozhodně nejedná o špatnou bilanci.

NA UTKÁNÍ LEICESTER VS ARSENAL SI MŮŽETE VSADIT LIVE NA UNIBETU

Francouzský forvard jistě nepatří do elitní skupiny zabijáků v dnešním fotbalovém světě, ale rozhodně patří k těm lepším, nadprůměrným. Navíc není klasickým typem silového útočníka, spíš kombinací silového forvarda, který se chce aktivně zapojovat do hry. V tomhle ohledu je jistě několik lepších fotbalistů.

Fanoušci Gunners ale nyní musejí počítat s tím, že minimálně do ledna bude na hrotu sestavy jejich oblíbeného klubu někdo jiný. Kdo by ale měl být tím pravým pro Arsenal?

Wenger má nyní k dispozici posilu z Barcelony Alexise Sancheze, dále také Theo Walcotta, Lukase Podolskiho, Yayu Sanoga nebo jeden z objevů MS Joela Campbella.

Všichni jmenovaní patří jistě ke kvalitním fotbalistům, ale nemohou být adekvátní náhradou a navíc jejich dostupnost nemění nic na tom, že zranění Olivera Girouda je pro Wengerův tým ztrátou.

Stejně jako chyběl např. rychlonohý Theo Walcott od ledna, bude Arsenalu chybět Giroud.. Walcott totiž svým aktivním a rychlým pohybem dokáže roztáhnout prakticky každou obranu světa. Giroud má zase celou řadu jiných předností.

KOMPLETNÍ NABÍDKU NA ANGLICKOU PREMIER LEAGUE NAJDETE ZDE

Už v Goodison Parku bylo vidět, že je důležité mít v sestavě na hrotu hráče, kterého může využít v důležitých situacích, aby vám přidržel míč a počkal na doplnění svých spoluhráčů. Navíc je dobré takového hráče mít také proto, že soupeřovi obránci vědí o nebezpečí v pokutovém území při každém centru.

Byla to především zásluha Girouda, že se Arsenal dostal proti Evertonu ve druhém poločase dobře do hry a byl schopen ještě ukořistit jeden bod.

Shrnuto, podtrženo - Arsenal nemá druhého takového hráče, jakým je Oliver Giroud. A jeho absence je pro tým Gunners opravdu bolestivá.

Arsene Wenger si tedy nemůže dovolit vyčkávat a myslet si, že tuhle situaci zvládne z vlastních zdrojů. Je třeba, aby se porozhlédl a ještě úspěšně zabojoval na přestupovém trhu.

Arsenal porazí Leicester o víkendu - 1,78