Sázky na bundesligu: velká vítězství pro Bayern a Dortmund


VfB Stuttgart 2,05; remíza 3,40; 1. FC Norimberk 3,45

Tým ze Švábska je posledním německým přeživším v Evropské lize poté, co nad ve čtvrtek porazil Genk 2:0. Proti Norimberku musí nastoupit po méně než 48 hodinách, ale Bruno Labbadia udělá pravděpodobně jenom jednu změnu: hrát může stoper Georg Niedermeier, který v evropských pohárech stál za disciplinární trest. VfB čeká soupeř zalezlý na vlastní polovině, Norimberk venku příliš útočit nebude.

Bayern Mnichov 1,18, remíza 6,50, Werder Brémy 14,00

Neříkejme, že úkol Brém je beznadějný, ale optimismus není na místě. Zvlášť když Werderu bude v Allianz Areně chybět řecký obránce Sokratis, jediný stoper, na kterého se trenér Thomas Schaaf mohl letos opravdu spolehnout. Skolila ho chřipka. Heynckes s největší pravděpodobností postaví Arjena Robbena a Maria Gomeze, dvě ofenzivní superhvězdy, které za normálních okolností nepatří do základní sestavy. Po důležitém zápase na Arsenalu trenér trochu protočí sestavu, už několikrát se ale ukázalo, že na výkony bavorského klubu nemají tyto dílčí změny zásadní vliv.

Hannover 96 2,55; remíza 3,40; Hamburger SV 2,60

Na začátku roku by bylo bláznoství říct, že Hamburk bude za necelé dva měsíce před týmem z Hannoveru. Jenže tři vítězství a jedna remíza z pěti zápasů poslala Finkovy hochy k místům pro Evropu, zatímco Slomkovo mužstvo ztratilo více než jen postup v Evropské lize. Na druhou stranu Hannover patří doma k nejlepším týmum bundesligy a v derby má navíc extra motivaci. Vyhrát rozhodně může.

Borussia Mönchengladbach 5,20, remíza 3,65, Borussia Dortmund 1,65

Také Hříbata vypadla z Evropské ligy, hlavním důvodem byla jejich mizerná práce v defenzivě. Tolik chyb snad trenér Favre ještě neviděl, kvůli nedostatečné prodlevě mezi zápasy navíc bude muset některé hráče nechat odpočívat. Cokoliv jiného než vysoké vítězství Dortmundu by bylo velkým překvapením, zvlášť po poslední destrukci silného Frankfurtu v poměru 3:0. Ani Jürgen Klopp ale není bez starostí, potrestány má oba hrotové útočníky Lewandowského a Schiebera. Buďto postaví na hrot Götzeho a Gündogan bude plnit jeho funkci, čímž by se do základu dostal i Nuri Sahin, nebo bude nahoře Marco Reus, čímž by dostal šanci Kevin Großkreutz.