Serie A: AC Milán zachraňuje mizernou sezonu


Ať už dopadne letošní sezona jakkoli, hráči i příznivci italského velkoklubu AC Milán na ní v žádném případě nebudou vzpomínat v dobrém. Pět utkání před koncem sezony nejen že milánští nebojují o titul, což se od nich každý rok očekává, ale letos mají zatím v nedohlednu i příčky zajišťující účast v pohárech. A s tím by se hrdý klub s bohatou historií vyrovnával jen těžko.

I přes velmi špatnou první polovinu sezony drželo vedení klubu u kormidla trenéra Massimiliana Allegriho až do ledna 2014, kdy byl odvolán a nahrazen klubovou legendou Clarencem Seedorfem. Ani změna trenéra nejprve nenesla ovoce, ale v posledních týdnech se již zlepšení dostavilo a AC Milán z posledních pěti utkání vytěžil 13 bodů, když v nich obdržel pouhé dvě branky.

Rossonerri jsou ale stále v situaci, kdy doufají v konečné umístění do pátého místa. To zaručuje účast v Evropské lize, což by byl za normálních okolností neúspěch, ale letos jim nezbude nic jiného, než se s tím smířit. I ono letošní vysněné páté místo je však stále poměrně daleko – konkrétně 5 bodů, a zájemců je na něj více v čele například s městským rivalem Interem Milán.

Prvním z pěti zbylých soupeřů je Livorno. To by už jen při pohledu na tabulku nemělo být těžkou překážkou. V posledních pěti utkáních si připsalo jediný bod a v tabulce je na 18. místě. AC Milán ve zlepšené formě góly nedostává a na druhou stranu Livorno dostalo v letošní sezoně nejvíce branek ze všech.

Vhodnými typy pro toto utkání obra s trpaslíkem jsou především na nemohoucnost Livorna v ofenzívě (hosté neskórují - kurz 1,75). Dá se také očekávat, že si domácí zastřílí, proto kurz 2,20 na možnost více než 2,5 branky domácích.