Strootman, Vidal nebo někdo jiný? 5 záložníků, o které bude v zimě usilovat Manchesteru United


Jak se již v letošní sezóně ukázalo, má tým Louise van Gaala v týmu velkou ofenzivní sílu, ale směrem dozadu to United moc neklape. Se zraněním letní posily Andera Herrery, které bude na marodce minimálně jeden měsíc, navíc nyní chybí také ve středu pole dostatečná kvalita.

I proto jsou na místě spekulace o příchodu středního záložníka, po kterém holandský stratég už delší dobu touží. Časy, kdy se mohl Alex Ferguson spolehnout na hráče jako Keane, Scholes, Butt nebo Hargreaves, jsou nezadržitelně pryč.

VSAĎTE SI NA VÍKENDOVÉ KOLO PREMIER LEAGUE

Darren Fletcher již má nejlepší roky své kariéry za sebou, Anderson se v kádru United nikdy vyoženě prosadit nedokázal, Daley Blind bude ještě nějakou dobu potřebovat a zmíněný Herrera společně s Carrickem či Fellainim jsou na marodce.

Směrem dopředu sice tým z Old Trafford disponuje hráči jak Di Maria, Mata, Januzaj, Rooney, van Persie nebo Falcao, ale stále týmu chybí dirigent hry. Představíme vám 5 hráčů, které United a také van Gaal již delší dobu sledují.

1. Kevin Strootman (AS Řím)

Už v létě o Kevina Strootmana vedení United usilovalo, ale AS Řím o prodeji holandského záložníka nechtělo ani slyšet. Podle zdrojů "Bleacher Report" také v současné době stále probíhají jednání, které by mohli vést k lednovému přestupu Strootmana na Old Trafford.

KDO VYHRAJE LETOŠNÍ PREMIER LEAGUE?

Pro van Gaala je jeho krajan jasnou první volbou a jeho příchod by jistě přivítal. Strootman sice nepatří mezi produktivní záložníky, ale je rozeným lídrem mužstvem, který dokáže mužstvo řídit a diktovat perfektně tempo hry. Přesně takový typ by se United do kádru jistě hodil.

Pravděpodobnost přestupu v lednu - 7/10

 2. Arturo Vidal (Juventus Turín)

Videl je na hřišti doslova zvíře - a to v pozitivním slova smyslu. Nemusíte mít Vidala rádi, nemusí se vám zamlouvat jeho styl, ale o jeho fotbalových kvalitách nemůže být sporu a to vědí také moc dobře ve vedení Manchesteru United.

V létě se velmi spekulovalo o tom, že chilský záložník už je jednou nohou na Old Trafford. Nakonec však k přestupu nedošlo. Otázkou tak zůstává, jak moc Juventus se svým záložníkem do budoucna počítá a za jakou cenu by byli ochotni lidé ve vedení "Stadé dámy" o prodeji jednoho z nejlepších hráčů uvažovat?

Čtěte také:

Sledujete newsletter Unibetu? Za víkend jste mohli mít až desetinásobek

TOP 5 událostí sobotní Premier League? Vstřelil Pellé nejkrásnější gól letošní sezóny?

Kroos měl přestoupit do Manchesteru United... ale pak se něco stalo

Možná se ptáte, proč by Juventus o přestupu vůbec uvažoval - odpovědí je především jeho plat, který každoročně roste. Navíc úřadující italský mistr má ve svém kádru také Paula Pogbu, který by ve středu pole mohl převzít po Vidalovi hlavní odpovědnost.

Pravděpodobnost přestupu v lednu - 2/10

KDO VYHRAJE LETOŠNÍ PREMIER LEAGUE?

3. Nigel De Jong (AC Milán)

Další z favoritů Louise van Gaala. Bývalý trenér holandského národní týmu se ještě během MS nechal slyšet, že by si svou sestavu bez de Jonga neuměl představit.

Navíc u de Jonga nehrozí, že by vedení AC Milán svého záložníka nepustilo např. kvůli evropským pohárům. AC Milán totiž v loňské sezóně skončil až na osmém místě a odchod finančně nákladného de Jonga by zapadal do nové koncepce.

Pravděpodobnost přestupu v lednu - 3/10

VSAĎTE SI NA VÍKENDOVÉ KOLO PREMIER LEAGUE

4. William Carvalho

Záložník lisabonského Sportingu má údajně ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 40 miliónů euro. Experti mu navíc prorokují, že by z něj mohl být nový Yaya Touré.

Fyzicky velmi dobře vybavený fotbalista, se skvělou přihrávkou by bez větších obav zapadl do anglické Premier League.Carvalho might be the ideal signing for Van Gaal this January.

Špatnou zprávu pro vedení United však jsou spekulace o novém kontraktu, který Sporting pro Carvalha připravil. Navíc oproti letnímu přestupnímu termínu má tým z Old Trafford také zdatnou konkurenci - situaci kolem Carvalha totiž sleduje také Arsenal a Chelsea.

Pravděpodobnost přestupu v lednu - 3/10

ZALOŽTE SI ÚČET A VYHRÁVEJTE S UNIBETEM!

5. Morgan Schneiderlin

Záložník Southampton se již v létě nechal slyšet, že by se ve fotbalové kariéře rád posunul výše. Zájem o jeho služby měl především Arsene Wenger a ve spojitosti se Schneiderlin se mluvilo také v Liverpoolu. Jenže v Southamptonu o jeho odchodu nechtěli slyšet ani slovo.

KDO VYHRAJE LETOŠNÍ PREMIER LEAGUE?

Sice se neobjevily prakticky žádné spekulace ve spojitosti s United, ale Van Gaal si jistě při svém zatím krátkém působení v Premier League dokázal všimnout Schneiderlinova vlivu na hru Saints.

Skvěle čte hru. umí přerušit dobře se rozvíjející akci soupeře a směrem do kombinace je také stále silnější. Rozhodně by měl být jedním z kandidátů na oživení středu pole Manchesteru United.

Pravděpodobnost přestupu v lednu - 2/10

VSAĎTE SI NA UTKÁNÍ MANCHESTER UNITED VS EVERTON