TOP 10 zápasů Premier League v nové sezóně, které by vám neměly uniknout


V sobotu 8. srpna startuje nový ročník anglické Premier League, nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Jako každý rok nás čeká řada zajímavých soubojů, atraktivních duelů, vyhrocených derby a v neposlední řadě nově napsaných příběhů. Pojďme se podívat na nejzajímavější zápasy sezóny 2015/2016.

Los bývá nemilosrdný. Vzpomeňme si například na Hull City v loňské sezóně, v posledních dvou měsících sezóny se Hull postupně utkal s Chelsea, Liverpoolem, Arsenalem a Manchesterem United. Nakonec to pro Hull znamenal sestup. Nováčky v sezóně jsou celky Watfordu, Norwiche a Bournemouthu.

AFC Bournemouth vs. Aston Villa, 8. srpna

Tenhle zápas je speciální zejména pro domácí tým. V nejvyšší soutěži se totiž Bournemouth ocitl vůbec poprvé ve své 125. leté historii. Mladý manažer Eddie Howe dokázal s malým klubem obrovské věci a výsledkem byl zasloužený postup do Premier League. V Bournemouthu teď začíná nový fotbalový příběh a začíná 8. srpna proti Aston Ville.

PŘEČTĚTE SI VÍCE:

Přímák Míry Bosáka: Wohin Geht´S?

Manchester City vs. Chelsea, 15. srpna

V novém ročníku nebudeme na pořádný šlágr čekat dlouho. Hned ve druhém kole se proti sobě postaví dva adepti na titul, Manchester City přivítá na domácí půdě posledního mistra z Chelsea. Úspěšný vstup do nové ligové sezóny je pro týmy, které chtějí bojovat o titul nesmírně důležitý, své o tom ví také manažeři Manuel Pellegrini a José Mourinho. Který z nich bude ve šlágru úspěšnější?

Manchester United vs. Liverpool, 12. září

Poprvé od roku 1990 se v Anglii uskuteční oba zápasy mezi Manchesterem United a Liverpoolem, ve kterých se nepředstaví legenda Steven Gerrard. Fanoušci Liverpoolu jsou celkově zvědaví, jak se klubu povede bez jejich dlouholeté ikony a kapitána. V září na půdě United to bude pro Liverpool první ostřejší test.

Chelsea vs. Arsenal, 19. září

O týden později se uskuteční také londýnský šlágr mezi Chelsea a Arsenalem. Oba týmy už se proti sobě postaví na začátku sezóny v rámci Community Shield. Utkání bude pikantní také pro české fanoušky, na straně Arsenalu můžou vidět Tomáše Rosického a hlavně Petra Čecha, který ještě v loňské sezóně oblékal právě dres Chelsea.

Newcastle United vs. Chelsea, 26. září

José Mourinho určitě není fanouškem výletů do Newcastle. Ve své trenérské historii Premier League tam zatím nikdy nezvítězil. Poslední dva roky navíc v St. James Parku vždy jeho tým odešel poražen. To dodává zápasu pořádný šmrnc, domácí fanoušci jsou zvyklí na to, že proti Chelsea se jejich borcům daří. Zlomí na konci září Blues tohle prokletí?

Everton vs. Liverpool, 3. října

Pro manažery obou celků to bude důležitá sezóna. Roberto Martínez na straně Evertonu po první veleúspěšné sezóně v té loňské nedokázal s Evertonem navázat na předchozí výsledky a výkony. Brendana Rodgerse na straně Liverpoolu čeká éra po odchodu Stevena Gerrarda. Velmi sledované Merseyside derby bývá vždy nesmírně atraktivním zápasem a hlavně zápasem, ve kterém si manažer na svou stranu může získat fanoušky i po několika nepovedených výsledcích.

Manchester United vs. Manchester City, 24. října

Bude velmi zajímavé sledovat od začátku sezóny, jak se bude dařit Manchesteru United, který je zatím nejaktivnějším anglickým celkem na přestupovém trhu. Rudí Ďáblové se zkrátka chtějí znovu zapojit do boje o titul a mezi ty nejsledovanější zápasy bude tradičně patřit městské derby proti Citizens. V loňské sezóně oba celky dokázaly zvítězit na domácí půdě, bude se historie opakovat? Manchester United má před vzájemným zápasem velmi těžký los, hraje s Arsenalem a Evertonem.

Sunderland vs. Newcastle, 24. října.

Sunderland je naopak prokletým týmem pro Newcastle. Už sedm zápasů nedokázal Newcastle nad Sunderlandem zvítězit, posledních pět zápasů navíc prohrál. Naposledy byl úspěšný v srpnu roku 2011 a to už je hodně dlouhá doba. Nový manažer Newcastlu Steve McClaren bude muset pro svůj celek naordinovat do tohohle zápasu jinou taktiku, než jeho předchozí kolegové.

Arsenal vs. Tottenham, 11. listopadu

Arsenal skončil v Premier League na lepší pozici než jeho městský rival pokaždé od sezóny 1994/1995. I letos bude favoritem, ale v loňské sezóny byl Tottenham ve vzájemných zápasech úspěšnější. Remízu 1:1 z Emirates Stadium by hosté určitě brali i tentokrát. Utkání mezi Arsenalem a Tottenhamem patří každoročně mezi nejlepší a nejvyhrocenější zápasy celého ročníku Premier League.

Chelsea vs. Manchester City, 16. dubna

Je možné, že se bude jednat o jeden z důležitých zápasů v boji o titul, ale také tomu tak být nemusí. Každopádně oba celky patří mezi hlavní adepty na titul a také je možné, že v tomto duelu bude Manuel Pellegrini bojovat o své místo na manažerské lavici Citizens. Už v loňské sezóně se hovořilo o jeho odvolání, přežije tu nadcházející?

Podle průběhu sezóny budou samozřejmě očekávané i jiné duely, výše zmíněný výběr je pouze takovou pozvánkou na to, co nás v letošním ročníku nejsledovanější ligy čeká. Začínáme 8. srpna!

Kompletní rozpis Premier League 2015/2016

Tweet: Dresy nováčka z Bournemouthu