TOP 5 nejlepších střelců bundesligy. Kdo vyhraje korunu kanonýrů?


Boj o post nejlepšího střelce bude stejně zajímavý jako bitva za talířem pro vítěze bundesligy. Favoritem je Lewandowski, dva hráči Bayernu a osvědčení zakončovatelé Kießling s Huntelaarem.

Nejvíce branek v bundeslize:

Robert Lewandowski - 4,00

Zabiják Dortmundu loni zářil na všech frontách. V bundeslize byl stříbrný, ve 31 zápasech se trefil 24krát, zaujal i v Lize mistrů, třeba při čtyřgólovém představení proti Realu Madrid. Z Borussie chtěl v létě odejít, což mu vedení znemožnilo, a tak je otázka, v jakém bude psychickém rozpoložení.

Mario Mandžukič - 6,00

Vsadit na Mandžukiče by bylo velkým riskem. Pep Guardiola v přátelácích sází většinou na sestavu bez typického útočníka, Mandžukič bude začínat jako náhradník. Loni hrál často a dal 15 gólů, na nejlepší by to letos nemělo stačit tím tuplem.

Klaas-Jan Huntelaar - 6,00

Po předloňské rekordní sezoně se Huntelaar v minulé sezoně hodně stáhl do ústranní, 10 gólů je pro kanonýra jeho ražení hodně málo. Königsblauen v ofenzivě nefungovali, jak by měli, letos budou dost možná hrát na dva hroty se s Hunterem a Szalaiem, ze zálohy je bude podporovat Farfán a superteenager Draxler. To může jít holandskému snajprovi k duhu.

Stefan Kießling - 6,00

Obhájce trofeje má znovu slušnou šanci. V Leverkusenu zůstává útočníkem číslo jedna, zbývá jen otázka, jestli mu spolupráce s novou posilou Sonem půjde stejně dobře jako loni s Andrém Schürrlem, který se přestěhoval do Anglie.

Thomas Müller - 15,00

V přípravných zápasech Bayernu hrál nejvýše Thomas Müller, tenhle gólový hráč sice není čistokrevný útočník, ale v novém stylu Bayernu má vysoké šance. A kurz je přímo excelentní.