Václav Černý vstřelil vítězný gól Ajaxu a udržel naději na postup [VIDEO]

Českým týmům se ve čtvrtek v předposledním skupinovém kole Evropské ligy příliš nedařilo a úspěšné byly pouze z jedné třetiny. O poznání lépe na tom byl talentovaný český mladík v dresu Ajaxu Amsterdam Václav Černý, který vstřelil svůj premiérový gól v evropských pohárech a udržel pro Ajax naději na postup.

Běžela 88. minuta utkání skupiny A mezi Celticem a Ajaxem a domácí drželi Ajax v šachu, po ztrátě míče se však hosté dostali do rychlého protiútoku, jehož součástí byl i český útočník, který inkasoval přihrávku za polovinou soupeře, v rychlosti se přesunul před branku Celticu a povedenou střelou k tyči z úhlu překonal bezmocného gólmana Gordana v brance Celticu.

Přihrávka roku: Benn poslal Benna v oslabení vstřelit krásný gól [VIDEO]

Stav 1:1 v utkání trval už od 22. minuty a gól byl pro Celtic hodně důležitý, udržel totiž holandskému celku naději na postup ze skupiny A. I tak nemá Ajax nic ve svých rukách, v posledním hracím kole musí doma porazit vedoucí celek tabulky, norské Molde, a zároveň musí doufat v domácí neúspěch Fenerbahce právě nad Celticem.

I tak je tedy pro Ajax zatím postup vzdálený, ale jeden z nejtalentovanějších českých fotbalistů současnosti o sobě dal vědět a vstřelil první soutěžní gól za holandský velkoklub. Hned se jednalo o gól veledůležitý a český mladík má cestu do fotbalového světa znovu otevřenou o něco více.