Video: To bylo těsné! Xabi Alonso z půlky málem nachytal gólmana Hannoveru


Bayern Mnichov a Xabi Alonso - spojení, které bylo před pár měsíci takřka nepředstavitelné. Přestup, který se upekl během posledních dnů letního přestupového období, překvapil většinu odborníků.

Stačilo ale pár zápasů a ukazuje se, že vedení mnichovského klubu udělalo naprosto správné rozhodnutí. Vypadá to, jako by Bayern byl Xabimu ušitý na míru. Od prvních zápasů totiž španělský záložník převzal roli dirigenta celého týmu a Bayernu to jen prospívá.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ - River vs Boca: Rozhodčí pískl penaltu, vyloučil Gaga a horkokrevní fotbalisté ho skoro umačkali

Prakticky po každém kole Bundesligy nebo zápasech Bayernu v Lize mistrů si ve všech německých novinách můžete přečíst o skoro bezchybných výkonech Xabiho Alonso, který si za měsíc působení udělal v Německu velmi dobré jméno.

Bývalý španělský reprezentant svým fotbalovým uměním dokázal zacelit mezeru ve středu pole po zraněných Schweinsteigerovi, Thiagovi nebo Javi Martinezovi a Toni Kroosovi, který odešel do Realu.

NENECHTE SI UJÍT -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Trenér Pep Guardiola si výkony svého krajana nemůže vynachválit a těší se, až vedle něj bude moci postavit také Thiaga. Ten už intenzivně pracuje na svém návratu, ale Guardiola by nerad něco uspěchal a riskoval obnovení zranění.

Xabi Alonso se naposledy předvedl v sobotu proti Hannoveru. Bayern v poklidu rozehrával míč z vlastní poloviny, ale Alonsovi nikdo nenabízel. Třiatřicetiletý fotbalista se rozhlédl, a když viděl, že hostující brankář není v dobrém postavení, zkusil z poloviny hřiště vystřelit na branku Hannoveru.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

5 věcí, které nám ukázalo londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem

TOP 8 událostí fotbalového víkendu: Fantastický volej, pivní oslava či devátá trefa brankáře

Ron-Robert Zieler se pořádně zapotil, aby stihl doběhnout ke své brance a míč ještě vyrazit na rohový kop. Za své počínání si Alonso vysloužil bouřlivý potlesk a v Allianz aréně.

VIDEO: Mnoho nechybělo a Xabi Alonso mohl slavit opravdu povedený gól

NENECHTE SI UJÍT -  TIPNĚTE SI, JAK DOPADNE BAYERN V LETOŠNÍM ROČNÍKU BUNDESLIGY A LIGY MISTRŮ