Bastian Schweinsteiger se po zranění rozehrává do opravdu velké formy, kterou dnes korunoval parádním gólem z přímoho kopu v první půli proti Mainzu.

Vedoucí celek německé Bundesligy se představil v posledním letošním ligovém utkání na půdě velmi nepříjemně hrající Mainzu. Ten šel v prvním poločase dokonce do vedení 1:0, když zbytečnou ztrátu Höjbjerga potrestali domácí rychlým útokem, na jehož konci stál přesně zakončující Elkin Soto.

Netrvalo však nijak dlouho, když na druhé straně dostal Bayern možnost zahrání přímého kopu z velmi slibné pozice. K míči se postavil Bastian Schweinsteiger a z kroku nedal brankáři Kariusovi nejmenší šanci.

Ve druhém poločase se hrála hodně vyrovnaná partie. Bayern více držel míč, Mainz hrozil z rychlých protiútoků. Kvalita hostující celku se však ukázala v závěrečných minutách. Z jedné z mála povedených akcí totiž padla rozhodující branka - Ribéry přihrál do náběhu Bernatovi, ten poslal prudkou přihrávkou do vápna, kde se výborně zorientoval Robben a Bayern slavil tři body.

Nenechte si ujít poslední dny speciální adventního kalendáře Unibetu - DÁRKY ČEKAJÍ!