Víkendové překvapení aneb favorit vždy neznamená vítěz


Česká sázející komunita v posledních letech hodně postoupila nahoru ve smyslu získávání informací a pracování s nimi, ale stále se nemůže odprostit od staromódního sázení. To znamená, že pro drtivou většinu sázejících zůstávají nejoblíbenější přední světové soutěže. Nejlípe ty, které můžou sledovat u televizních obrazovek. Jenže i u nejsledovanějších lig světa dochází k nepředvídatelným výsledkům, které málokdo očekává. 

Nejvíce jsou sázkaři aktivní o víkendu. Oblíbené soutěže, široká nabídka a spoustu času na podání sázky. Já jsem vybral ty největší lahůdky z 5. a 6. března, co se kurzů týká.

V anglické Premier League se odehrál jeden pohádkový zápas. Everton doma hostil West Ham, který je jinak tabulkově lépe postavený. Kurzy na hosty se vyšplhaly až k hranici +- 5 a právě Unibet držel nejvyšší kurz - až 5.7 na výhru West Hamu! Těsně po začátku druhého poločasu si sázejcí na Everton museli mnout ruce. Everton sice hrál bez vyloučeného Mirallase, ale na domácí půdě vedl 2:0. V 70. minutě se dokonce kopala penalta. Tu však Lukaku neproměnil a tím nastartoval pohádkový obrat West Hamu. 78., 81. a 90. minuta, to jsou časy gólů, které zajistily West Hamu všechny 3 body.

Velkým zklamáním musel být pro sázející zápas francouzské Ligue 1 mezi PSG a Montpellierem. Od jasné dominanty z Paříže se čekala náprava prohry v Lyonu, ale k ničemu takovému nedošlo. Paříž má monstrózní náskok na čele a od toho se odvíjí poslední výsledky. Z posledních 5 ligových utkání pouze 2 výhry. Hosté z Montpellieru ubránili remízu 0:0 a připsali si důležté body do boje o záchranu. Sázející u Unibetu mohli vychytat obrovský kurz 5.75, který do utkání spadnul až na 4.00.

O největší fotbalový šok se však postarala pravděpodobně "Žlutá ponorka" z Villarealu. Tento tým hostil trpaslíka z Las Palmas, který bojuje o záchranu. Villareal ale nepřistoupil k zápasu příliš dobře a již ve 30. minutě prohrával 0:1. A na této cifře se skóre také zastavilo, když si Villareal za celý zápas vypracoval pouhé 2 střely na branku. Las Palmas se naopak odpíchlo od sestupové skupiny a tato výhra jim dost možná zachrání celou sezónu. Villareal si naopak zkomplikoval boj o Ligu Mistrů, když se na ně dotírá Sevilla. Ti, kteří tuto výhru předpovídali a vsadili si, mohli nejvíce vyhrát znova u Unibetu, s velkým kurzem 7 na výhru Las Palmas! 

Ovšem pro tu největší kurzovou lahůdku jsme se museli v neděli přesunout do Řecké nejvyšší soutěže. Známý tým působící v evropských soutěžích, PAOK Soluň, cestoval na půdu předposledního Panthrakikosu. Ten vyhrál ligový zápas naposledy 20. prosince! A další výhru se mu podařilo urvat právě až proti PAOKu a to v poměru 2:1. Na Panthrakikos se vyšplhal kurz až na 15.00! Pokud někdo tento zápas trefil, patří mu velké absolutiorium. Navíc se paradoxně opakovala historie, když téměř ve stejný datum před rokem taktéž Panthrakikos porazil doma PAOK. Tehdy však nebyl až takovým outsiderem.

Sázení na favority tedy může být v mnoha případech ošemetné. O to víc je zajímavé sledovat vysoké kurzy u málo pravděpodobných možných vítězů a užívat si výhry z vysokých kurzů!