Vyhoďte Rodgerse, nese se twiterem. Stačily čtyři špatné dny


Jak málo stačí k totální změně, jen kolik dokonale otočilo důvěru v manažera Liverpoolu Brendana Rodgerse. Dvě zdánlivě spolu nesouvisející události a z opěvovaného stratéga je muž na odstřel.

Brendan Rodgers měl na Anfieldu poměrně solidní pozici. Neotřesnou jistotu, že na trenérské lavičce bude sedět i zítra, nemá žádný kouč na světě, a ten, co vede světoznámý celek, už vůbec ne, nicméně Liverpoolu se povídačky o manažerské výměně vyhýbaly obloukem, a to i v bulváru zaslíbené Anglii.

PŘEČTĚTE SI PŘÍSPĚVKY MÍRY BOSÁKA NA NAŠEM BLOGU

Když šla o severoirském čtyřicátníkovi řeč, tak se spíš velebila jeho pohledná hra, odvaha zasahovat do vývoje utkání nečekanými, ale promyšlenými změnami rozestavení nebo schopnost bojovat po střídmých letech s The Reds zase o titul v Premier League. Tohle bylo před týdnem.

15. dubna vystoupil trenér trápícího se Dortmundu Jürgen Klopp a prohlásil, že po sedmi letech na lavičce Borussie skončí.

19. dubna hrál Liverpool s Aston Villou finále FA Cupu, neudržel jednobrankové vedení a ve Wembley slavil soupeř.

Nálada kolem Rodgerse se najednou změnila a hlavně sociální sítě se proměnily v agresivní prostředí, v němž si kdekdo do liverpoolského manažera kopl. Připomínalo se, že se Rodgers stal prvním trenérem Liverpoolu od padesátých let, který v prvních třech sezonách zůstal bez trofeje, že se jeho předchůdce Dalglish musel pakovat, přestože pohár vyhrál, nechyběly poznámky o chodící mrtvole a ve velkém se začal používat hashtag #RodgersOut.

ODBĚR NOVINEK:

Nenechte si ujít články od Míry Bosáka - stačí se přihlásit k odběru novinek, který nejdete v pravém sloupci

Ne snad že by byl Rodgers bez chyby, angažování Maria Balotelliho nebo Dejana Lovrena rozhodně nepatří mezi nejlepší přestupové tahy, podzimní výkony měly do ideálu daleko a nedávný zápas s Arsenalem byl přímo hrozivý, ale s nadhledem a bez emocí není možné přehlédnout, o kolik se Liverpool pod Rodgersem posunul.

Od rozpadu Big Four na konci první dekády tohoto milénia z něj jde konečně znovu strach, jeho fotbal baví a na výše zmíněných variantách rozestavení je vidět, že Rodgers o fotbale přemýšlí a že je hlavně schopen různé taktické možnosti mužstvu vštěpit. Zkuste říct jiný tým na světě, který umně zvládne hrát na tři stopery, obvyklý  4-2-3-1 i diamantový 4-4-2, ba co víc, dokáže bez problému přepínat z možnosti na možnost v průběhu zápasu. Neřeknete jediný.

Všemi těmi řádky nechci říct, že by se Jürgen Klopp do Liverpoolu nehodil, nebo že by to byl pro klub krok zpět. Jen chci říct, že by byl nekoncepční nesmysl zbavovat se současného, velmi talentovaného manažera. Zvlášť když je Klopp spojován prakticky s každým větším klubem a existuje reálná alternativa, že by si Liverpool nevybral.