Týmy s ohromnou podporou v zádech. Žilina se popere s Trnavou o Evropskou ligu!


Česká fotbalová liga má dobojováno, ale u bratrů Slováků jsou boje o důležité příčky stále otevřené. Do konce ligy zbývají dvě kola, které budou více než zajímavá. Přestože je o vítězi ligy rozhodnuto s předstihem. Šampionem slovenské ligy se pro tento rok stal AS Trenčín, který táhne tým plný hráčů z exotických zemí. Jistotu kvalifikace do Evropské ligy má pak druhý Slovan Bratislava a třetí Myjava. O poslední flek, který zajišťuje kvalifikaci do Evropské ligy se však porvou dva týmy, které mají nejlepší fanoušky v zemi. Dá se tedy očekávat, že v posledních dvou kolech bude na stadionech hodně veselo.

Aktuální 4. místo, 51 bodů - Spartak Trnava 

Tým z Trnavy pravidelně bojuje o účast v Evropské lize a s největší pravděpodobností tomu nebude jinak ani letos. Již 4. rokem po sobě Trnava neprošla přes brány předkola, přestože k tomu mělo nejblíž v roce 2014, kdy nestačila ve 4. předkole na Zurich. Letos má možnost nápravy, předtím ale musí zvládnout dvě ligové kola bez porážky. První těžký úkol bude v Podbrezové, které už o nic nejde, ale na závěr sezóny má dobrou formu a v březnu s ní Trnava doma pouze remizovala 0:0. V případě neúspěchu pak může Spartak napravit zaváhání v posledním kole doma s již zachráněnými Zlatými Moravcemi. Chvalně i nechvalně známí fanoušci tak budou muset hnát své fanoušky venku i doma. Jak umí řádit ultras Spartaku?

Aktuální 5. místo, 48 bodů - MŠK Žilina

Pronásledovatelem Trnavy je s tříbodovým mankem žlutozelená Žilina. Dřívější velkoklub, který získal v novém miléniu 6 titulů letos zůstal za očekáváním. Obhájit druhé místo se Žilině určitě nepodaří a reálně hrozí, že se nepodívá ani do předkola Evropské ligy. Což je určitě škoda, protože v minulém roce se povedla Žilině senzace, když porazila na domácí půdě Athletic Bilbao 3:2, díky prohře 0:1 venku se však dále nedostala. V lize jí čeká těžký oříšek. Již dnes musí překvapit úřadujícího mistra z Trenčína, který sice nemá o co hrát, ale Žilina bude muset ve venkovním zápase podat nadstandardní výkon. O to víc je pro Žilinu situace komplikovanější, když musí poslední kolo hrát na půdě Michalovcí, které ještě nejsou zachráněny. Jedině heroický výkon s podporou v zádech venku a klopýtnutí Trnavy může Žilinu poslat do pohárové Evropy. A jak že umí bouřit fanoušci Žiliny?

Je škoda, že nemůžou tak skvělí fanoušci obou táborů do Evropské ligy společně, ale pouze ti od lepšího týmu. Pokud však takto zvládnout podporovat svůj tým i v důležitých závěrečných bojích, může z toho být zajímavá podívaná. Sledujte napínavý závěr 1. Slovenské ligy a zkuste si třeba Sázku bez rizika z mobilu!