USA – Německo: Hrozí německé spiknutí?


Jednoho z největších favoritů celého turnaje, tým Německa, čeká poslední vystoupení ve skupině G. Soupeřem mu bude tým Spojených států, který se pouze vinou horšího skóre nachází na druhém místě právě za svým dnešním soupeřem.

Postupová matematika hovoří jasně. Pokud souboj USA s Německem skončí remízou, oba týmy postupují a to bez ohledu na výsledek souběžně hraného utkání zbylých dvou soupeřů ve skupině Ghany a Portugalska. Celá situace je navíc o to víc pikantní kvůli faktu, že trenéři obou týmů jsou Němci. Tým USA vede bývalá německá legenda Jürgen Klinsmann a německý tým koučuje Joachim Löw. Dva kamarádi a bývalí kolegové z lavičky národního týmu Německa. 

A právě kvůli vztahu obou trenérů média po celém světě hojně spekulují, zda se Löw s Klinsmannem nedomluví na výsledku přijatelném pro oba týmy. Tyto zprávy ale oba dva rezolutně odmítají a naopak chtějí hrát na vítězství. Tomu by měla odpovídat útočná hra obou týmů ústící v množství střel na branku (17 a více střel – 1,80). To také vyústí v branky na obou stranách (oba týmy dají gól – 1,75).

Ofenzivu Spojených států amerických potáhne opět Clint Dempsey, který se bude nejčastěji starat o ohrožování Manuela Neuera v brance Německa (Dempsey 2 a více střel – 1,65).