Vedení švýcarského klubu propustilo po porážce 10:0 celou svou základní jedenáctku


Devět porážek v řadě, během této šňůry 66 inkasovaných branek a jako okoralá třešnička na pomyslném dortu hořkosti porážka 10:0 (s juniorkou Lucernu). Z běžné praxe známe, že když se klubu nedaří, tak prvním kdo si balí kufry, je trenér. Ale v FC Grenchenu (řeč je o čtvrté švýcarské lize) padlo jiné a podstatně radikálnější rozhodnutí. Propuštěna byla kompletní jedenáctka. Což na jednu stranu sice vypadá divně, ale s ohledem na výše uvedené výsledky posledních týdnů jde o celkem pochopitelný krok.

„Zní to brutálně, ale ti hráči nejsou dost dobří na tuto ligu. Jsem sportovním ředitelem, takže jsem musel něco udělat, když to v klubu nefungovalo. Já jsem ten typ člověka, který méně mluví a více koná,“ pronesl Renato Brun, jak sám uvedl, sportovní ředitel FC Grenchenu.

(Tak si kladu otázku, když oni propuštění hráči nemají ani na čtvrtou ligu, tak na jakou ligu potom stačí :) )

A co trenér zoufalého mužstva, které se v ligové tabulce nachází u dna s pouhými pěti body a 80 inkasovanými góly? Ten pokračuje dál. Kroky svého nadřízeného kvituje:

„Funguje to dobře, nevidím v tom problém. Jiní by na jeho místě už dávno hodili do ringu ručník,“ řekl Patrick Boesch.

 NEPŘEHLÉDNĚTE:  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Ovšem postižení hráči situaci vidí poněkud černěji. Vyhazov dokonce označují za útok na jejich čest. O propuštění se totiž dozvěděli v tréninkovém areálu, kde visel seznam s jejich jmény, a měli vyklizené šatny.