Zatím bez ztráty bodů prochází španělskou ligou Barcelona, která má na kontě ze šesti zápasů osmnáct bodů. Nutno však podotknout, že poslední vítězství značně ovlivnili rozhodčí. Barcelona dohrávala proti oslabené Seville a díky nesmyslné červené kartě pro domácího Medela otočila v závěru průběh utkání.

Sevilla hrála výborný zápas a ukazovala, že ne nadarmo se jí v úvodu nové sezóny daří. Ještě v 72. minutě vedla doma nad Barcou 2:1 a pak přišel zmiňovaný moment. Ve středu hřiště se do hádky dostal domácí Gary Medel s hostujícím Cescem Fábregasem, oba hráči se mírně srazili. Zatímco hráč Sevilly zůstal normálně stát, Fábregas se chytil za obličej a udělal bolestivou grimasu.

To nepřehlédl ani hlavní rozhodčí utkání a okamžitě napařil Medelovi červenou kartu za situaci, která byla naprosto vyrovnaná na obě strany. Sevilla protestovala, ale nebylo jí to nic platné.

V závěrečné čtvrthodince si tak Barcelona proti oslabenému soupeři vytvořila obrovský tlak, který dokázala využít. Nejprve v 89. minutě srovnal na 2:2 právě Fábregas, který vstřelil i první gól svého celku a v nastaveném čase pak rozhodl o třech bodech pro Barcelonu David Villa. Diváci ve španělské lize tak opět viděli fotbalovou krádež.

Pokud David Limberský v české lize inkasoval pokutu 40 tisíc za nafilmovanou penaltu, Fábregas by měl určitě dostat od španělské fotbalové asociace mnohem větší zářez.