VIDEO: Loučení s fotbalovou legendou. 10 nejlepších branek Thierry Henryho v Premier League


Monako – Juventus – Arsenal – Barcelona – New York Red Bulls. Taková byla fotbalová trasa sedmatřicetiletého Thierry Henryho během dvacetileté profesionální kariéry, než v úterý oznámil její konec na Sky Sports.  

Nejhlouběji zapustil legendární Francouz kořený v londýnském Arsenalu, kde se stal jednou z největších osobností v historii klubu, což je doloženo sochou, která byla před pár lety postavena před stadionem slavného anglického mužstva.

A právě Arsenal sestavil desítku nejkrásnějších branek, které Henry za svou kariéru vstřelil v rámci Premier League. A že bylo z čeho vybírat. Celkem nastoupil sympatický kanonýr v anglické soutěži ke 254 zápasům a nastřílel 174 branek:

Přestože odchází Henry do fotbalového důchodu, tak se nechystá stáhnout do ústraní mimo záběry kamer. Naopak, bude jim vystaven dál a možná i více, než v minulosti. Stane se totiž expertem televize Sky Sports.

Se Sky Sports podepsal Henry velmi lukrativní smlouvu, která z něj udělá pravděpodobně nejlépe placeného televizního experta na planetě. Někdejší útočník bude pobírat 4 miliony liber po dobu 6 let. 

A co vzdálenější budoucnost? Henry nosí v hlavě myšlenku, že by se mohl stát trenérem Arsenalu, tak jak si to mnozí fanoušci anglického mužstva přáli již nyní. Ale jak sám útočník prohlásil, momentálně na podobná jednání není v zaneprázdněném klubu prostor.

Otevřete si účet u Unibetu a vyhrávejte.