VIDEO: Překonává rekordy v La Lize. Kdo je v současnosti největší expert na pokutové kopy?


Pravděpodobně se honily Orellanovi, útočníkovi Celta Viga, hodně divoké myšlenky, když si šteloval míč na značku pokutového kopu během sobotního utkání proti Valencii. Nebylo by se čemu divit, šel čelit brankáři, který je v současnosti považován za nejlepšího likvidátora pokutových kopu na profesionální úrovni.

Skvělá pověst se opět naplnila. Diego Alves vystihnul směr a pokutový kop vyrazil na roh. V ten moment se stal nejlepším eliminátorem penalt v historii Valencie (15) – do té doby se dělil o první místo s Canizaresem, který jich lapnul za "Netopýry" čtrnáct.

Co víc, je Diego Alves nejlepším brankářem na penalty v celé španělské La Lize za posledních 25 let. Od svého příchodu na Pyrenejský poloostrov čelil 37 penaltám a z toho inkasoval jen 18krát. To znamená, že 17 pokusů pochytal, další dva pokutové kopy šly mimo tři tyče. Taková úspěšnost nemá konkurenci.

Image and video hosting by TinyPic

Brazilský strážce tři tyčí má na seznamu těch, které zarmoutil zlikvidovanou penaltou i velmi slavná jmena. Načapat se mu povedlo například Mandžukiće, Diega Costu, ale i naprostou špičku na zahrávání desítek Messiho a Ronalda.

Je proto zcela přirozené, že se novináři snaží vyloudit recept Diega Alvese. Ten je však na toto téma skoupý. Přesto prozradil, že pokutové kopy piluje již od raného věku:

„Již od mládežnické akademie jsem se cítil při penaltách jistě, takže je to pro mě zcela přirozená součást hry.“

Mimo to dodal, že jde více o psychologickou hru mezi brankářem a exekutorem penalty, než zdlouhavým analyzováním na videu.

Některé z psychologických kejklí si můžete prohlédnout na videu (sedm úspěšných zákroků Diego Alvese) níže. Například třetí pokutový kop proti Costovi je výborným příkladem Alvesovi hry nervů:

Založte si účet a vyhrávejte s Unibetem i v novém roce.