Ve španělské lize se do famózní formy dostal královský Real Madrid a potvrdil to také v utkání proti Athleticu. Nádherný gól vstřelil Karim Benzema a přispěl tak k vysoké výhře 5:1. Svůj zápas zvládla také Barcelona, která vyhrála nad Zaragozou 3:1.

Real si díky jasnému vítězství s přehledem pojistil třetí pozici a stále drží krok s druhým Atléticem Madrid. Athletic naopak potvrdil svou mizérii a nebyl pro Bílý balet tím pravým soupeřem, čemuž napovídá také konečný výsledek. Po 12. kole se můžou svěřenci trenéra Bielsy propadnout až na šestnáctou pozici.

Nejhezčí gól zápasu padl ve 32. minutě za stavu 2:0 pro Real Madrid. Chorvatský záložník Luka Modrič nádherným šedesátimetrovým pasem našel nabíhajícího Karima Benzemu, který si prvním dotykem balón zpracoval a druhým přehodil vyběhnuvšího gólmana Iraizoze.

Benzema tak zvýšil už na 3:0 a definitivně ukončil šance Athleticu na jakýkoliv zisk bodů. Ve druhé půli přidali další dva góly Mesut Ozil a Sami Khedira a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Jediný gól Athleticu vstřelil na konci první půle Ibai Gómez. Zvítězila také Barcelona, která si poradila se Zaragozou s přehledem 3:1 a pojistila si jasné vedení v tabulce Primera Division.