VIDEO: Rozčílený fanoušek Arsenalu během utkání slovně napadnul Wengera


Arsene Wenger dokázal v Arsenalu velké věci. Je klubovou legendou. Ale posledních deset let je natolik nepovedených, že si u velké části fanoušků londýnského mužstva dokonale kazí někdejší skvělou pověst.

Devítileté čekání na trofej přerušil minulou sezonu zisk FA Cupu, což bylo mnohými příznivci považováno za skvělý moment na odchod z klubu. Mužstvo mohl opustit alespoň částečně se vztyčenou hlavou.

Francouz se však rozhodl naskočit i do 19té sezony, aby se pokusil urvat mistrovský titul, na který klub i on sám čeká již od roku 2004. Tah to, zdá se, ale nebyl správný.

Titul totiž s největší pravděpodobností opět nezíská. Z 20 ligových utkání vyhrál jen devět, což ho v tabulce řadí až na šesté místo se ztrátou 13 bodů na první Chelsea.

A mnohým fanouškům dochází poslední zbytky trpělivosti. Konfrontací s trenérem přibývá. Ta nejmarkantnější přišla během posledního ligového utkání, během porážky se Southamptonem.

Za stavu 2:0, těsně před posledním hvizdem, naběhnul neukázněný fanoušek k lavičce Arsenalu a něco důrazně hulákal, s roztaženými pažemi, směrem k Wengerovi. Posléze byl pořadateli odveden do útrob stadionu.

Co na to Wenger? Celou situaci se snažil zlehčit:

„Byl to mladý kluk. Myslím, že šlo o fanouška Southamptonu. Vůbec nebyl agresivní. Nemyslím si, že něco říkal.“

Jak bylo později odhaleno, šlo o fanouška Arsenalu, který vyběhnul z části vyhrazené pro příznivce hostů, tedy Arsenalu. A dle záběru nepobíhal okolo hřiště jen tak nazdařbůh, ale cíleně za Wengerem.

Někteří hovoří o hrubé neúctě ke klubové legendě, kterou i přes poslední nepovedené roky Wenger rozhodně je. Na druhou stranu může být počínání pětašedesátiletého manažera považováno za tolik paličaté, že je mu třeba dát rázně najevo, aby klub konečně přenechal někomu, kdo sebou přivane, tolik potřebný, čerstvý vítr.