VIDEO: Sebastian Giovinco si podmaňuje americkou MLS, takhle udělal žáčky z obrany New Yorku


Svojí výškou připomíná sice ještě staršího žáka nebo mladšího dorostence, ale svými fotbalovými dovednostmi předčí celou řadu profesionálních fotbalistů. Italský šikula Sebastian Giovinco vyvolal svým odchodem z Juventusu do Toronta velkou vlnu diskuse o správnosti tohoto kroku.

Jedno je však už nyní jasné. V základní části dokázal 28letý Giovinco okouzlit prakticky celou zámořskou MLS a především fanoušci Toronta ho milují. V 31 zápasech totiž dokázal nastřílet úctyhodných 22 branek a navíc na dalších 13 přihrál svým spoluhráčům.

Jeho góly však nejsou žádný dorážky do prázdné branky. Každá obrana se musí mít na hodně velkém pozoru, když se chystá nastoupit právě proti Torontu. Giovinco je totiž díky svojí malé postavě a rychlosti prakticky k nezastavení.

Naposledy se o tom přesvědčili fotbalisté New Yorku Red Bulls, kteří v Torontu dnes v noci prohráli 1:2. Druhý gól domácích dal v 78. minutě právě Giovinco, když vyškolil hned 4 protihráči a střelou na zadní tyč nedal brankáři Roblesovi žádnou šanci. 

VIDEO: Giovincovo sólo proti New Yorku na 2:0

VIDEO: Giovincovy góly v americké MLS