Video: Zavzpomínejte si s českou hvězdou. Rosický se ohlédl za největšími momenty ve své kariéře


Čas plyne neúprosnou rychlostí. Malý Mozart, od začátku října již čtyřiatřicetiletý, patří v Arsenalu mezi největší veterány. V Londýnském klubu letos nastupuje již k deváté sezoně (jeden ročník však celý promarodil). I proto si Arsenal vybral Tomáše Rosického pro videorozhovor, na kterém vzal do ruky album s fotografiemi, a zavzpomínal nad největšími momenty ve své bohaté kariéře:

NEPŘEHLÉDNĚTE -  NEVÁHEJTE A ZAČNĚTE S UNIBETEM VYHRÁVAT SKUTEČNÉ PENÍZE

Své povídání odstartoval Rosický vzpomínkou na první fotografii v dresu pražské Sparty. Za tu nastoupil jako profesionál poprvé v roce 1998.

Za jednu z nejsilnějších událostí ve své kariéře považuje vítězství mistrovského titulu s německým Dortmundem. V roce 2002 se rozhodovalo až v posledním kole. Borussia musela zvítězit, jinak by bral titul Leverkusen. A jak Rosický ve videu uvedl, Dortmundu se povedlo vsítit vítězný gól do sítě Werderu Brémy deset minut před koncem zápasu. Oslava byla velkolepá.  

Video: Jeden z nejslavnějších momentů v historii Dortmundu

Z Německa vedla cesta do Arsenalu, což představovalo kompletní změnu života, jak Tomáš uvedl. Musel si zvykat na novou zemi, ligu a odlišné prostředí.

Rosický připomněl i reprezentační utkání proti Walesu, tehdy vedl národní tým poprvé jako kapitán.

Album ale nebylo plné jen veselých fotografií. Když hovořil o vleklém zranění kolene, které ho vyřadilo ze hry na dlouhých 18 měsíců, tak zvážnil v hlase a pronesl, že šlo o hrozné období, kdy bylo velmi náročné snášet tak dlouhou absenci na trávníku.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Zajímavost: Přepisovala Se Historie. Norsko Nasadilo Teprve 15letého Chlapce

Chybět nemohlo ohlednutí za jedním z největších vítězství Arsenalu vůbec. V derby proti Tottenhamu prohrával tým „Kanonýrů“ 2:0, ale dokázal se vrátit do zápasu a senzačně vyhrát 5:2. Tomáš Rosický tehdy vstřelil vítěznou branku.

Video: Slavné vítězství Arsenalu v derby proti Tottenhamu

Povídání zakončil zkušený špílmachr smíchem. Když padla řeč na vítězství v FA Cupu (minulou sezonu), tak pronesl, že byl nejvyšší čas sáhnout si v Arsenalu konečně na trofej. Čekání bylo až nezdravě dlouhé a jak vidno, vyvolává smích už i u samotných hráčů.

Trošku mě překvapuje, že se v albu nenašla fotografie z EURO 2004, které bylo pro Česko tak významné. Například utkání proti Nizozemsku je považováno za jedno z největších v historii.

KOMPLETNÍ NABÍDKU EVROPSKÝCH POHÁRŮ NAJDETE ZDE!