Vítězové a poražení na přestupovém trhu


Týmy vstoupily na přestupový trh s různými ambicemi, možnostmi a cíli. Nyní, když bylo okno pro letní transfery uzavřené, je vhodná chvíle počínání některých klubů zhodnotit. Zde je vybraná šestka:

Chelsea – stroj je dotvořen

Londýn hlásí jedno z nejobratněji zvládnutých přestupových období za poslední roky. Chelsea velmi kvalitně posílila všechny bolavé posty a stálo ji to prakticky jen 8 milionů liber.

Odchody:

David Luiz rozhodně nepatřil mezi nepostradatelné hráče, což dokazuje i úvod sezony. Přesto za něj Chelsea získala fantastických 44 milionů liber. Mourinho se zbavil trojice Eto´o, Cole a Torres, kteří brali velmi vysoké platy, ale výkonnostně výrazně zaostávali za svým ohodnocením.  A tak se dá říct, že je jediným bolavým odchodem byl Romelu Lukaku, ale ten stejně poslední dvě sezony pouze hostoval, takže jeho absenci v klubu nikterak nepocítí.

David Luiz (44 milionů liber), Romelu Lukaku (31 milionů liber), Demba Ba (5 milionů liber), Lampard, Eto´o, Cole (všichni zdarma).

KOMPLETNÍ NABÍDKU PREMIER LEAGUE NAJDETE ZDE

Příchody:

Mourinho naopak přivítal prvotřídního střelce Costu – zdá se, že je problém se střílením gólů definitivně vyřešen. Elitního tvůrce hry do středu pole. Fábregasův přehled a přihrávky jsou na téměř dokonalé úrovni. A konkurenci zvýšil příchodem Filipeho a Rémyho – oba mají na to rvát se o základní sestavu. Courtois zdarma mezi tři tyče je zlatá tečka.

Diego Costa (33 milionů liber), Fábregas (29 milionů liber), Filipe Luís (17 milionů liber), Rémy (12 milionů liber), Drogba (zdarma), Courtois (konec hostování).

Verdikt:

Dvě velmi důležité a cenné součástky (Costa, Fábregas) zapadly do stroje skvěle. Bez nich to dřelo, ale teď vypadá Chelsea ohromně silně. To všechno za takřka nulové ztráty. Dost možná vítězové přestupového okna, ale to se s jistotou dozvíme až po sezoně.

Image and video hosting by TinyPic

Chelsea vyhraje Premier League

AC Milan – i zadarmo lze kvalitně posílit

Italové převálcovali veškerou konkurenci v podpisování volných hráčů a příchodů na hostování. Vedli si tak dobře, že i přes slušné posílení kádru na transferech vydělali 14 milionů liber.

Odchody:

Problémového Maria Balotelliho se zbavili za bezmála 18 milionů liber. „Ztrácíme skvělého hráče, ale pro změnu získáme na týmovém duchu,“ poznamenal k transferu trefně trenér Inzaghi.

Mario Balotelli (18 milionů liber), Bryan Cristante (5 milionů liber), Kévin Constatn (2 miliony liber), Kaká, Emanuelson, Traoré (všichni zdarma),Robinho (hostování).

KOMPLETNÍ NABÍDKU SERIE A NAJDETE ZDE

Příchody:

AC Milán se rozhodl na přestupovém trhu škudlit každou korunu, přesto přivedl několik velmi zajímavých jmen, která mohou týmu výrazně pomoci. Zadarmo přišel výborný brankář Diego López, kvalitní křídlo v nejlepších letech Jérémy Ménez a zkušený stoper Alex. Na hostování se povedlo ukořistit běhavého obránce Armera, talent Chelsea Ginkela a otřelého Torrese.

Giacomo Bonaventura (6 milionů liber), Adil Rami (4 miliony liber), Pablo Armero, Marco van Ginkel, Fernando Torres (všichni hostování), Diego López, Jérémy Ménez, Alex (všichni zdarma).

Verdikt:

Po přestupovém trhu jsou ve výrazném plusu, přesto dokázali svůj mančaft posílit, to je obratnost. 

Image and video hosting by TinyPic

AC Milán skončí mezi elitní trojkou

Atlétiko Madrid – místo výprodeje posílení kádru

Po skvělé sezoně se čekal ve španělském týmu velký výprodej. Hned o šest klíčových hráčů byl eminentní zájem v předních klubech z celého světa.

Odchody:

Místo obří migrace přišel Simeone jen o Costu a Filipeho. Courtois byl na hostování, takže se s jeho stěhováním nedalo nic dělat. Ostatní zájemce odráželi v Madridě jako otravné komáry.

Diego Costa (33 milionů liber), Filipe Luís (17 milionů liber), Adrián (10 milionů liber), Roberto (5 milionů liber), Asenjo (4 miliony liber), Diego, David Villa (zadarmo), Courtois (konec hostování).

KOMPLETNÍ NABÍDKU pRIMERA DIVISION NAJDETE ZDE

Příchody:

Nahradit Costu měl být pro Diego Simeoneho nejtvrdší oříšek, ale řešení přišlo krátce poté, co Španěl nabral směr Londýn. Za velmi přijatelných 20 milionů liber se podepsal podobně prvotřídní střelec Mandzukić. Filipeho velmi záhy nahradil Siqueiru. A pak se začal jen zvesela posilovat kádr: Griezmann, Cerci, Oblak, Jiménez, Ansaldi.

Verdikt:

Atlétiku se povedlo nejenže udržet téměř celý kádr pohromadě, ale bleskově nahradili prodané opory a přivést několik velmi kvalitních hráčů. Skvělá práce během léta.

Image and video hosting by TinyPic

Atlétiko Madrid obhájí titul

PSG – doplatili na zbrklost

V hlavním městě Francie si malovali budoucnost hodně růžově, až tak moc se zasnili, že přestali přemýšlet racionálně a za Davida Luize vysázeli příliš přemrštěnou částku. Vidina dua Thiago Silva – David Luiz jim zatemnila mysl.

Kdyby se ale neukvapili a Davida Luize nepřeplatili či vůbec nekupovali, tak mohli získat Ángela Di Maríu. A Argentinec by byl jistě kvalitnější posilou. Dnes již bývalý záložník Realu Madrid do francouzského mužstva přestoupit chtěl, oba kluby měly k uzavření dohody rovněž blízko, ale hrozba dalšího porušení finančního fair-play pravidla byla příliš velká. Klub by se navíc musel zbavit několika dalších hráčů, takže od složitých kejklí odstoupil.

Odchody:

Christophe Jallet (1 milion liber), Alex, Jérémy Ménez (zdarma).

KOMPLETNÍ NABÍDKU LIGUE 1 NAJDETE ZDE

Příchody:

David Luiz (44 milionů liber), Serge Auier (hostování).

Verdikt:

Kádr Paris Saint-Germain tolik posílit nepotřeboval, ale ztráta téměř domluveného Di Marií velmi zamrzí, takových hráčů po trávníku moc neběhá. Přestup Luize se navíc vůbec nepovedl - cena byla až nesmyslně vysoká.

Image and video hosting by TinyPic

Ibrahimović bude nejlepší střelec Ligue 1

Manchester United – zmatky a přemrštěné utrácení

Se soupiskou, která Fergusonovi stačila, aby vyhrál titul, nebyl Moyes příliš spokojený a van Gaal už vůbec ne. Proto jej Nizozemec z podstatné části pozměnil, aby přivedl šest velmi nákladných posil. Z týmu prodal nebo poslal na hostování dalších třináct hráčů. Že není na přestavbě kádru nic špatného? Záleží ale na tom, kdy k ní dojde a jakým způsobem.

Místo aby Louis van Gaal začal pomalu budovat kádr od konce minulé sezony, tak si plnil své pracovní povinnosti na mistrovství světa v Brazílii. Mužstvo Manchesteru United proto začal formovat až na poslední chvíli.

Navíc potom, co prožil hororový start do sezony, začal zmatkovat a do týmu přivedl další tři velmi nákladné posily. I přestože je Di Maíra velmi kvalitní hráč, stal se spíše nouzovým řešením, protože se nedařilo přivést vysněného a koncepčně vhodnějšího Vidala.

Odchody:

Welbeck (18 milionů liber), Shinji Kagawa (7 milionů liber), Büttner (5 milionů liber), Bebé (3 miliony liber), Evra (1 milion liber), Chicharito, Cleverley, Nani, Zaha, Powell (všichni hostování), Vidić, Ferdinand, Macheda (všichni zdarma).

KOMPLETNÍ NABÍDKU PREMIER LEAGUE NAJDETE ZDE

Příchody:

Ángel Di María (66 milionů liber), Shaw (33 milionů liber), Herrera (32 milionů liber), Rojo (18 milionů liber), Blind (15 milionů liber), Falcao  (hostování + 7 milionů liber).

Verdikt:

Pokud se tým nedařilo do dnešního dne sehrát, bude to po čerstvém příchodu Di Marií, Falcaa a Blinda ještě náročnější. Každá další ztráta v Premier League však může stát United další sezonu.  

Image and video hosting by TinyPic

Manchester United se umístí do šestého místa

Monako – již nemají ambice?

Představitelé Monaka se tetelili blahem, když představovali nový projekt poháněný miliardami z peněženky ruského zbohatlíka, ale letošní letní přestupové období působí jako tvrdé vystřízlivění.

Klub sice sliboval, že největší hvězdy z týmu nepustí pryč, ale celkem rychlé povolil.  Výsledek je ten, že tým postupně opustil James, Riviére a Falcao, tedy klíčové postavy do ofenzívy.

Odchody:

James Rodrígez (70 milionů liber), Falcao (hostování + 7 milionů liber),  Emmanuel Rivière (6 milionů liber) Erik Abidal, Medjani, Barazite, Labor (všichni zadarmo).

Nejpodivnější na to všem je, že za zmíněnou trojici nepřišla ani jediná náhrada. Přestože majitel Leonardo Jardim vyinkasoval 82 milionů liber a notně ušetřil na platech, získal jeho tým přes léto jen stopera, defenzívního záložníka a brankáře.

Příchody:

Aymen Abdennour (11 milionů liber), Tiemoué Bakayoko (7 milionů liber), Nardi (3 miliony liber).

Verdikt:

Monako sice udělalo prodejem Jamese dobrý obchod, ale svůj tým výrazně oslabilo, a přesto zůstalo vůči posilování apatické. Takto se ambiciózní projekty asi nebudují.

Image and video hosting by TinyPic