Vysoká prohra Chelsea s City potvrdila nepříjemné obavy


Prohra v Superpoháru s Arsenalem, remíza se Swansea na úvod PL a nepříjemně vysoká porážka od City. To jsou pro ambiciózního vzteklouna Josého Mourinha nepříjemné facky hned ze startu nové sezony.

Je na místě, aby začali fanoušci Chelsea panikařit? Jsme na úplném úvodu nového ročníku a jak Mourinho trefně poznamenal, ve hře je stále ještě 108 bodů. Z tohoto pohledu je zbytečné vynášet nějaké soudy, ale mnohem větší znepokojení přináší samotná hra obhájce titulu, která se musí skousávat fanouškům Blues jako nedovařený kus masa.  

Image and video hosting by TinyPic

Že by i na mužstvo vedené slavným motivátorem a bojovníkem mohl padnout syndrom vítězů, kterým po bujarých oslavách nějaký čas trvá, než naberou v nové sezoně tempo a získají potřebnou motivaci? Prozatím José směřoval nejtvrdší kritiku po remíze se Swansea na fyzioterapeutku (hulváctví), po porážce s City na Terryho. Anglický veterán sice hořel jako papír, ale problémy měla celá obrana Chelsea. Stejně se trápil i Cahill nebo Ivanović a obráncům moc nepomohli ani střední záložníci – Matić už odehrál lepší zápasy.

Problémy jsou mnohem vážnější. Rozhodně není na vině vběhnutí lékařů na trávník nebo pomalý Terry. Celá obranná hra Chelsea nevypadá vůbec dobře. Nepamatuju kdy naposledy londýnské mužstvo tak snadno inkasovalo branky. City si navíc dokázalo proti Chelsea vytvořit víc šancí, než proti West Brom a to je co říct.

Image and video hosting by TinyPic

Mourinho bude muset přistoupit k okamžitým krokům, protože další ztráty už můžou mít opravdu fatální následky. Čas zatím sice je, ale problémů má Portugalec víc než dost, těžko mu v současné chvíli závidět (donekonečna se vymlouvat taky nejde).  

A na závěr bych se v rychlosti ještě rád vrátil ke střídání Terryho. Zaslechl jsem zajímavé úvahy, že Mourinho střídal Terryho (poprvé za 177 zápasů, které společně odehráli) hlavně proto, aby vyslal signál Abramovićovi, že je potřeba zatlačit v jednání o přestupu talentovaného Stonese. Vzniká tak zajímavá otázečka. Pokud Stones do Chelsea přestoupí, odvalí Terryho nadobro ze základní sestavy? I to je možné…

Mimochodem...Begoviće je na post brankářské dvojky sakra škoda.

Image and video hosting by TinyPic