Wayne Rooney je u konce svého angažmá v United!


Podle vybraných anglických fotbalových médií se blíží doba, kdy si Wayne Rooney a Manchester United řeknou „sbohem“. Podle listu Daily Mirror Fergusonovo rozhodnutí nechat Rooneyho v odvetě Ligy mistrů proti Realu Madrid pouze na lavičce náhradníku, vytočilo „Roonmana“ natolik, že ani jedna ze stran už nechce mluvit o prodloužení stávajícího kontraktu, který vyprší již za dva roky.

Toto téma naplnilo přední britská média a spekulace o ceně a budoucím možném klubu Rooneyho se rozjela na plné obrátky. Většina listů odhaduje cenu anglického útočníka okolo 35 miliónů liber ( více než jednu miliardu korun ), zatímco Telegraph odhaduje, že by mohla Rooneyho cena jít dolů až k hranici 20 milionů liber (600 mil. Korun) a to z důvodu absolutního ochladnutí vztahů mezi hráčem a klubem. Telegraph navíc vychází z cen, které byly zaplaceny za přestupy Robina van Persieho do (22 milionů liber), či Maria Balotelliho do AC Milan (20 milionů liber).

Jaké tedy budou Waynovy další kroky? Podle našich bookmakerů je největším favoritem na zisk Rooneyho služeb Paris SG, které má za sebou sílu petroleje. Na to, že Rooney přestoupí právě do Paříže, má Unibet kurz 5,00.

Přestup v rámci Anglie nevidí bookmakeři Unibet jako reálnou, protože Manchester City měl o útočníka zájem v roce 2010 a je nepravděpodobné, že by se o něj ucházel i nyní, když mají Citizens na pozici střelců přetlak. Chelsea zase bude opatrnější, protože nákupy útočníků klubu moc nejdou, připomeňme poslední dva transfery, Andrej Ševčenko (30 milionů liber) a Fernando Torres (50 milionů liber). Proto je na tento přestup k Blues kurz 50,00, do City pak dokonce 75,00.

Do Španělska, kde by v úvahu připadaly dva kluby, Barcelona a Real Madrid, se Rooney zřejmě také nevydá. Bookmakeři tipují, že ani jeden z gigantů španělské ligy nebude riskovat drahým nákupem hráče, který patří k typickému britskému produktu. Jeho adaptace do La ligy tak může být velkou neznámou. Přesto jsou kurzy na Rooneyho přestup do Španělska nižší, než možnost přestupu v rámci Premier League (Real 15,00, Barcelona pak 20,00).

Kterým směrem se podle vás „Roonman“ na konec vydá? Možná se vše dozvíme už toto léto.