Zahajovací utkání MS 2014: Domácí Brazílie vyzve Chorvatsko


Všichni fotbaloví fanoušci bez rozdílu věku, rasy a náboženství se dočkali. Dnes ve 22 hodin se rozjede nejsledovanější sportovní událost planety. V Brazílii v tu dobu začne utkání Brazílie – Chorvatsko, duel, který zahájí Mistrovství světa ve fotbale pro rok 2014. Celý svět napjatě očekává, jak se domácí Brazilci vypořádají s obrovským tlakem, který na ně vyvíjí celý národ. Pro Brazílii je fotbal vším a cokoli kromě titulu mistra světa bude bráno jako zklamání.

Prvním schůdkem na cestě k fotbalovému trůnu je utkání s Chorvatskem. Tomu těsně unikla účast na minulém šampionátu a bude mít jistě o motivaci postaráno. Navíc bude mít jedinečnou šanci se ukázat celému světu. Zahajovací utkání světových šampionátů pravidelně u televize sledují stamiliony lidí. Brazílie je v zápase proti Chorvatům určitě favoritem, ale i Evropané mají ve svém středu několik fotbalistů světové extratřídy. Luka Modrič, čerstvý vítěz Ligy mistrů, Dario Srna, zkušený kapitán týmu nebo třeba Mario Mandžukič, obávaný kanonýr, který však bude kvůli disciplinárnímu trestu v úvodním utkání určitě chybět.

Hvězdy domácí Brazílie pak není nutné dlouze představovat. Ofenzívu potáhne trio Hulk – Fred – Neymar, v zadních řadách se představí například opory David Luiz, Thiago Silva nebo Daniel Alves.

V zahajovacím utkání se očekává převaha domácího týmu, který bude domácím publikem hnán dopředu. Bude více tvořit hru a míč bude mít častěji na svých kopačkách. Chorvatský soupeř bude mít proti technickým Brazilcům těžkou práci se získáváním míčů a z toho budou plynout jejich častější fauly. Chorvatsko jich po skončení utkání bude mít jistě minimálně o 3 více než Brazilci (handicap spáchaných faulů Chorvatsko -3,5 s kurzem 1,95). Díky nízkému počtu faulů na straně Brazílie však celkové číslo nepřesáhne hodnotu 30 (kurz 1,90).

 

Od domácích kanárků se také logicky budou očekávat góly. Největší naděje vzbuzuje hvězda Barcelony Neymar, ale bude to jiné ofenzivní eso, které se dnes večer prosadí. Zvýšeného zájmu obránců o Neymara využije útočník Fred z brazilského celku Fluminense, na kterého trenér Scolari dlouhodobě sází. Ten se ve 33 utkáních v národních barvách trefil sedmnáctkrát a svoji solidní bilanci potvrdí i dnes (kurz 2,43).