Zlepší si sparťané náladu proti Slovácku?


Fotbalisté pražské Sparty v prvním jarním ligovém utkání přivítají Slovácko, jejich úkolem je nastartovat se k cestě za titulem. Slavia jede na Andrův stadion do Olomouce.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1,90 - 3,30 - 3,90

Olomoučtí fotbalisté, kteří bojují o evropské poháry, se utkají s pražskou Slavii. Vzhledem k postavení v tabulce jsou favority střetnutní, nicméně "sešívaní" mají ambici dokázat, že jejich výkony budou mít vzestupnou tendenci.

Sigma prožila povedený podzim, jen jeho závěr nebyl podle jejich představ. Ze tří posledních zápasů uhrála jediný bod, prohrála s konkurenty Plzní a Jabloncem. Slávisté dopadli ještě hůře, poslední čtyři zápasy prohrála. V zimní pauze se sice musela rozloučit se stoperem Latkou, přišel však útočník Fenin, který se pokusí o restart kariéry.

Na Andrově stadionu půjde o vyrovnané utkání, domácí to budou mít velmi těžké.  Pokud budou hrát slávisté zodpovědně vzadu, mohou si odvézt bod za remízu.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1,30 - 4,75 - 9,50

Sparťané se ve čtvrtek statečně bili o postup do další fáze Evropské ligy proti vtítězi Ligy mistrů z Chelsea, nyní se na Letné střetnou se Slováckem. Jihomoravané budou mít podobnou touhu uspět jako Sparta na Chelsea.

Sparta si pro letošek už evropské poháry nezahraje, o to více se může soustředit na domácí soutěž, kde má za cíl po třech letech získat titul. Na vedoucí Plzeň ztrácí tři body. Slovácko se po mizerném úvodu zlepšilo a pohybuje se ve středu tabulky.

Podzimní vzájemné utkání skončilo jasnou výhrou sparťanů v poměru 4:1. Tak jednoznačný výsledek se nyní neočekává, ale tři body nejspíš zůstanou v Praze.