Gambrinus liga je zpět!!!Po přesně 82 dnech zimního spánku se dnes znovu rozběhnou ostré boje o fotbalového mistra České Republiky. Na pomyslné startovní čáře má největší výhodu pražská Sparta, která se po podzimní části vyhřívá na prvním místě s náskokem pěti bodů na obhájce titulu z Plzně. Dalším pronásledovatelem jsou třetí Teplice, které však spíše než titul bude zajímat bránění pozice na stupních vítězů zajišťující účast v evropských pohárech v příští sezoně. Zájemců o třetí příčku je totiž více a především Dukla, Mladá Boleslav a Liberec budou chtít do medailových bojů také zasáhnout.

Jestliže boj o titul bude pravděpodobně záležitostí dvou týmů, na opačném konci tabulky je situace zcela odlišná. Na posledním místě jsou momentálně pražští Bohemians, které však od osmého Slovácka dělí pouhých pět bodů! Letošní boje o záchranu tak slibují napínavou podívanou.

Leccos napovědět o ambicích jednotlivých týmů může hned první jarní kolo, které slibuje některá velmi zajímavá utkání. V přímém souboji o třetí místo si to již dnes rozdá Dukla s Teplicemi. Naopak záchranářské šance si hned na začátku jarní části mají šanci vylepšit fotbalisté Příbrami, kteří vyzvou zatím poslední Bohemians. Klokani to budou mít velmi těžké, neboť příbramští to alespoň podle pohybů v hráčském kádru myslí se záchranou vážně. O tom svědčí zimní příchody exsparťanů Martina Zemana a Miroslava Slepičky, špílmachra Ladislava Volešáka ze Slovácka nebo útočníka Dominika Krauta z ostravského Baníku.


1.FK Příbram x Bohemians Praha 1905 1,95 - 3,30 - 3,70

Předpokládané sestavy:

1.FK Příbram

Hruška - Pleško, Mišůn, Jugas, Zápotočný - Zeman, Danoski, Volešák, Tarczal, Mareš - Stratil

Bohemians Praha 1905

Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina - Jeremenko, Jindřišek, Hora, Rada, Bartek - Lietava

 

Další zápasy Gambrinus ligy naleznete zde.